Szukaj

Brat Osi Ugonoh to nadzieja polskiego boksu – jest partnerem najsłynniejszego boksera na świecie

Osi i Izu Ugonoh

Osi i Izu Ugonoh

Izu Ugonoh wielkim odkryciem polskiego boksu?

Izu Ugonoh to brat Osi ,zwyciężczyni ostatniej edycji Top Model. Modelka niejednokrotnie chwaliła się osiągnięciami sportowymi swojego brata. Między innymi dlatego wiedzieliśmy, że trenuje boks. Ostatnio sportowiec udzielił obszernego wywiadu dla portalu sport TVN24 .

Uwagę mediów na młodego sportowca zwróciła jedna z jego ostatnich walk, podczas której zdemolował rywala w taki sposób, że ten wyleciał z ringu. Bokserscy eksperci zachwycili się jego siłą oraz taktyką. 
Dziennikarz w rozmowie z Izu zapytał jak to jest znokautować rywala tak bardzo, żeby aż wyleciał z ringu. Bokser odpowiedział:

Z mojej perspektywy wyglądało to tak, że trafiłem go prawym prostym i czułem, że uderzyłam tam, gdzie trzeba. W punkt. Widziałem, że rywal raczej się po tym nie podniesie.

Brat Osi zapowiada, że będzie sobie cały czas ponosił poprzeczkę. Opowiedział również o swoich treningach z Władimirem Kliczko oraz o tym jak do tego doszło:

Świat bokserski jest bardzo mały. Trenowałem akurat w Las Vegas z ówczesnym mistrzem świata Bermaine’em Stivernem. Jego sztab dostał pytanie o moją osobę i widocznie byli ze mnie zadowoleni, bo polecili mnie obozowi Kliczki. (…) W momencie, gdy mierzysz się z człowiekiem, który od 10 lat jest niepokonany, możesz zobaczyć w jakim miejscu jesteś ty sam. (…). Zobaczyłem, co Władimir robi lepiej od innych pięściarzy. Jego etyka pracy mi zaimponowała, podobnie jak niesamowita wytrzymałość. Zobaczyłem też jednak luki w jego boksie, rzeczy, które jeżeli ktoś wykorzysta, to będzie w stanie pokonać niepokonanego Kliczkę. Krótko mówiąc, żeby być najlepszym trzeba podglądać najlepszych, pokonywać najlepszych i gnać na szczyt.

Izu Ugonoh opowiedział także o swoim dzieciństwie i o tym, jak to jest być jednym czarnoskórym chłopcem na osiedlu, a nawet w szkole. Zdradził również, że długo trenował w Stanach i teraz zamierza w najbliższym czasie tam wrócić aby kontynuować doskonalenie siebie:

Do Stanów wylatuję 24 sierpnia i na pewno wrócę z większą energią do dalszych treningów i do ciężkiej pracy.Myślę, że najbliższy rok będzie dla mnie bardzo udany. Cała praca, którą wykonałem przez ostatnie lata zaprocentuje, i już niebawem będę tam, gdzie powinienem być.

Trzymamy kciuki za przyszłą gwiazdę polskiego boksu!

Izu Ugonoh

Izu Ugonoh

Osi i Izu Ugonoh

Osi i Izu Ugonoh


Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×