Borys Szyc o chorobie alkoholowej. Na planach filmowych dochodziło do przykrych scen

Borys Szyc

Borys Szyc

Borys Szyc postanowił rozliczyć się ze swoją przeszłością. Szczerze opowiedział, jak choroba alkoholowa niszczyła mu życie.

Borys Szyc ma za sobą trudna przeszłość. Jeszcze nie tak dawno miał opinię imprezowicza i bawidamka. Był bywalcem zakrapianych imprez, a tabloidy niejednokrotnie publikowały zdjęcia zrobione nocą przez paparazzi, które niekoniecznie można uznać za chlubne. W pewnym momencie do aktora dotarło, że jego życie to równia pochyła, a on zmierza ku katastrofie.

Najzwyczajniej uznałem, że wolę żyć, niż nie żyć. A już zmierzałem w stronę grobu w szybkim tempie. Poczułem, że mam dla kogo żyć, że jest moja córka, którą kocham nad życie, że jest moja rodzina, że jest moja praca, moja pasja – powiedział w 2018 roku w wywiadzie dla Wysokich Obcasów.

Niebagatelną rolę w jego wychodzeniu z choroby odegrali najbliżsi aktora, córka Sonia i obecna żona, Justyna Nagłowska. Wspierała go w trudnej walce. Dziś tworzą jedną z najpiękniejszych par w polskim show-biznesie i wychowują uroczego Henia. Jenak aktor wraca wspomnieniami do przeszłości. Co powiedział w wywiadzie?

Borys Szyc z drinkiem

Borys Szyc z drinkiem

Borys Szyc o chorobie alkoholowej

Po latach Szyc zrozumiał, czym dla niego był alkohol. Dlaczego uciekał w pijaństwo i przyznał, że świetnie sobie tłumaczył swoje zamiłowanie do szklanki.

Alkohol jest najszybszym środkiem, który zwalnia napięcie. Dopiero potem okazuje się, jakie to jest złudne. Pełnej kontroli doświadczam dopiero od siedmiu lat, bo tyle czasu nie piję. Wchodząc w ten zawód, miałem takie poczucie, żeby się w nim całkowicie zatracić. Dorabiałem sobie filozofię, że chcę być elementem jakiejś bohemy.

Aktor dodał, że na planach zdjęciowych dochodziło do przykrych scen. Zdarzało się, że był tak bardzo „pod wpływem”, że nie produkcja musiała przerywać pracę:

Czasami grałem po alkoholu. Zdarzało się, że trzeba było przerwać zdjęcia, bo nie dawałem rady kręcić – powiedział w Twoim Stylu.

Problemem było też to, że Borys Szyc latami ukrywał swoją chorobę i nie przyznawał się do problemu. W końcu prowadził tylko beztroskie życie. Na szczęście dla niego w porę się otrząsnął. Obecnie docenia swoje życie, które tak łatwo mógł stracić, był o krok od katastrofy.


Justyna Nagłowska i Borys Szyc - Święta Bożego Narodzenia 2020

Justyna Nagłowska i Borys Szyc - Święta Bożego Narodzenia 2020

Ślub Borysa Szyca i Justyny Nagłowskiej

Ślub Borysa Szyca i Justyny Nagłowskiej

Borys Szyc

Borys Szyc

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×