Bogumiła Wander ukrywała swój drugi ślub przed najbliższymi. Historia niezwykłej miłości

Bogumiła Wander

Bogumiła Wander

Bogumiła Wander była jedną z najpopularniejszych polskich spikerek telewizyjnych. Jej związek z  żeglarzem Krzysztofem Baranowskim, to historia niezwykłej miłości, która zaczęła się od ślubu, który prezenterka i jej partner ukrywała nawet przed własnymi dziećmi. 

Bogumiła Wander z niezwykłą urodą, wyjątkową kulturą osobistą i nienaganną dykcją była ikoną telewizji w czasach PRL-u. Do dziś może być wzorem do naśladowania dla początkujących prezenterów.

Swoją karierę rozpoczynała w latach 60. w Łódzkim Ośrodku TVP, ale szybko dostrzeżono jej talent i zaproszono do stołecznej telewizji. Od połowy lat 70.  zapowiadała na żywo programy w TVP1 i TVP2. W Telewizji Polskiej pracowała z małą przerwą do 2002 roku.

Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy, na okrągło, jak tylko mogę. To moje życie przecież, od młodych lat, przez wiele lat. Odeszłam na własne życzenie, może za szybko, tak mi się wydaje, bo mogłam przecież jeszcze dalej pracować – mówiła 2 lata temu Bogumiła Wander.

Bogumiła Wander: partnerzy

Pierwsze małżeństwo dziennikarki, które zawarła jeszcze na studiach, zakończyło się rozwodem. Długo czekała na swoją prawdziwą miłość. Romans z żeglarzem Krzysztofem Baranowskim zaczął się przypadkiem.

Wtedy do głowy nam nie przyszło, żeby coś „kombinować” razem. Łączyła nas wzajemna fascynacja, ale poznaliśmy się tuż przed moim wyjazdem do Brukseli w 1979 roku. Mieszkałam tam z byłym mężem przez 3 lata, a Krzysztof brał udział w trudnym rejsie na Antarktydę. Stamtąd pisał do mnie piękne listy na poste restante. Jeden był wyjątkowy. Wróciłam z Brukseli, zadzwoniłam, żeby mu podziękować za niego, spotkaliśmy się, no i tak się wszystko zaczęło  wspominała po latach w rozmowie z Super Expressem.

Choć ciągnęło ich do siebie, podjęli dramatyczną decyzję, że dopóki ich dzieci nie dorosną, oni nie ujawnią swojego romansu. Dopiero 10 lat później, gdy Bogumiła po wieloletniej batalii uzyskała rozwód z pierwszym mężem, ogłosili światu swój związek. Zamieszkali ze sobą w 2000 roku, a pobrali się w tajemnicy 5 lat później. O ceremonii nie wiedziały nawet ich dorosłe dzieci.

Krzysztof wciąż działa na mnie inspirująco. Jego pasją jest żeglarstwo, oprócz tego pisze podręczniki, wznowił Szkołę pod Żaglami dla młodzieży. Nie sposób się przy nim nudzić. Jesteśmy bardzo dopasowaną parą dojrzałych ludzi, którzy wspierają się wzajemnie. Bardzo rzadko się rozstajemy. Nareszcie cieszymy się wspólnym, radosnym życiem – opowiadała w Super Expressie.

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski

Bogumiła Wander obecnie. Ile ma lat i co u niej słychać?

Dziś 76-letnia Bogumiła Wander nie czuje się w pełni zdrowa. Media donoszą, że traci pamięć. Pod koniec ubiegłego roku, na jednym z przyjęć czuła się wyraźnie zagubiona, do eleganckiej sukienki miała ubrane sportowe buty. Zawieszka z numerem telefonu przy jej biżuterii sprawiła, że dla wszystkich stało się jasne, co dolega byłej prezenterce. Jej mąż 81-letni Krzysztof Baranowski wciąż troskliwie się nią opiekuje.

Troskliwie się nią opiekuje, przejął wszystkie domowe obowiązki. Uznał, że jej problemy nie są niczym wstydliwym, a tym bardziej to nie powód, by zamykać się w domu. Jednak w ostatnim czasie stan prezenterki zmienił się na tyle, że kapitan był zmuszony skorzystać z pomocy profesjonalistów – donosi Rewia.

Miłość Bogumiły Wander i Krzysztofa Baranowskiego miała swoje dramatyczne momenty, ale z pewnością ich uczucie jest wyjątkowe i nie wszystkim się zdarza.


Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski - Herbapol Esencja Natury

Bogumiła Wander i Krzysztof Baranowski - Herbapol Esencja Natury

Bogumiła Wander (w sukni Zuo Corp.) z mężem Krzysztofem Baranowskim, rozdanie nagród Plejady (fot. AKPA)

Bogumiła Wander (w sukni Zuo Corp.) z mężem Krzysztofem Baranowskim, rozdanie nagród Plejady (fot. AKPA)

Bogumiła Wander, Krzysztof Baranowski

Fotografia: ONS

Komentarze

  • DM pisze:

    Jestem. pod. wielkim. wrażeniem. WIELKA. MIŁOŚĆ. HISTORIA. TEJ. MIŁOŚCI.

    GOTOWY. SCENARIUEZ. NA. FILM PRODUKCJI. AMERYKAŃSKIEH. PAN. KRZYSZTOF. TO NIEZWYKŁY. CZŁOWIEK. .-GENIALNY. KAPITAN . NIEZWYKLE. ODWAŻNY. I. SILNY.
    POMYŚLNYCH. WIATRÓW. PANIE. KAPITANIE🌎

  • Gość pisze:

    PANIE. KRZYSZTOFIE. JEST. PAN. NIEZWYKŁY. WIELKI. WILK. MORSKI. .🌎 TRZYMAM. KCIUKI.. ZA. PAŃSKĄ. PONOWNĄ. WYPRAWĘ. ZAWSZE. POMYŚLNYCH. WIATÓW. W. ŹAGIEL .

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×