Blanka Lipińska chwali się ofertą Polsatu. Proponowali jej udział w „TzG”. Dlaczego odrzuciła?

Blanka Lipińska

Blanka Lipińska

Blanka Lipińska nie zostawiła złudzeń. Oferowano jej, by tańczyła w Tańcu z gwiazdami. Dlaczego nie przyjęła oferty Polsatu?

Blanka Lipińska zapisała się powszechnej świadomości jako autorka powieści erotyczno-obyczajowych, takich jak 365 dni, Ten dzieńKolejne 365 dni. Jej twórczość budzi skrajne emocje. Krytycy zarzucają jej, że posługuje się mało wyszukanym stylem, jest zbyt dosłowna, promuje patologiczne relacje, syndrom sztokholmski i usprawiedliwia przemoc seksualną. Równie mocno krytykowana jest ekranizacja jej twórczości. Wielu internautów domagało się nawet usunięcia filmu z platformy Netflix. Dlaczego?

Organizacja Pro Empower postanowiła wystosować petycję do Netflixa, w której tłumaczy, że 365 Dni propaguje napaść seksualną, toksyczną męskość, romantyzuje porywanie oraz „wzmacnia kulturę gwałtu”. Zdaniem organizacji film powinien zostać usunięty z platformy. Jeśli nie jest to możliwe, to Netflix powinien zamieścić odpowiednie ostrzeżenie na początku produkcji – podał jakiś czas temu serwis 4Fun TV.

Wspomniana opinia nie jest odosobniona. Piosenkarka Duffy, ofiara przemocy seksualnej, również wypowiadała się bardzo krytycznie na temat obrazu.

Ostatnio opisałam to, co mnie spotkało. Zostałam odurzona, porwana i zgwałcona. Nie wiem, jak wyrazić to, jak bardzo nieodpowiedzialne jest to, że film 365 dni znajduje się na Netfliksie. Jednak moje cierpienie i doświadczenia zobowiązują mnie do tego, by zabrać głos Kiedy piszę te słowa, 25 milionów osób jest gdzieś przetrzymywanych przez handlarzy ludźmi. Nie wspominam oczywiście o ludziach, o których nawet nie mamy pojęcia . Martwi mnie, że Netflix promuje kino zniekształcające i bagatelizujące przemoc seksualną oraz handel ludźmi. Nie rozumiem, jak Netflix mógł przeoczyć, że udostępnianie takiego filmu jest skrajnie nieodpowiedzialne, niewrażliwe i niebezpieczne – oceniła wokalistka.

Sama Lipińska wielokrotnie reagowała na zarzuty. Podkreśla, że jest ona „autorką książek”, a nie pisarką i przedstawia treści dozwolone tylko dla dorosłych i świadomych widzów. Kontrowersyjność nie przeszkadza producentom telewizyjnym, którzy, jak się okazuje, zaoferowali autorce udział w bardzo popularnym programie.

Blanka Lipińska w Tańcu z Gwiazdami?

Blanka Lipińska opowiedziała o tej propozycji w ramach Q&A na swoim profilu na Instagramie.

Gdybyś miała propozycję z Tańca z Gwiazdami, to czy byś się zdecydowała – zapytał ją jeden z ciekawskich internautów.

Autorka książek odpisała mu w ten sposób:

Miałam i to parę razy. Więc odpowiedź jest chyba prosta.

Cóż, z odpowiedzi wynika, że celebrytka absolutnie nie jest zainteresowana udziałem w programie. Dlaczego? Tego niestety nie wyjawiła.

Lipińska wybiera się obecnie na wakacje. Influencerka spędzi wakacje m.in. w towarzystwie swojego ex-partnera, czyli Macieja Buzały. Czy to oznacza ich powrót do siebie? Raczej nie…

Do ElGouny lecę z : @_martinez, @olaziare1, @grzesiekziarek, @qk_I_____, @colIn_qk. @maciejbuzala ma do nas dolecieć, więc jeśli chcieliście węszyć wielki powrót do siebie to sorry, nic z tych rzeczy. My po prostu bardzo lubimy razem pływać – napisała na InstaStories.

Śledzicie działalność i twórczość Lipińskiej? Czytaliście jej książki? Jakie macie opinie na ich temat?


Skrin z InstaStories Blanki Lipińskiej

Skrin z InstaStories Blanki Lipińskiej

Blanka

Blanka Lipińska

Blanka Lipińska

Blanka Lipińska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×