Blanka Lipińska dziękuje za Złotą Malinę w oscarowej kreacji. Już straszy internautów nowym projektem

Blanka Lipińska - Złote Maliny 2021

Blanka Lipińska - Złote Maliny 2021

Złote Maliny 2021 już rozdane. Blanka Lipińska od początku nie ukrywała, że bardzo cieszą ją nominacje do najmniej prestiżowej nagrody w branży filmowej.  Jak skomentowała wygraną, gdy emocje opadły?

Blanka Lipińska jest jedną z najgorętszych postaci w polskim show-biznesie. Za sprawą książki 365 dni trafiła do czołówki ulubienic kolorowej prasy. Chociaż jej powieść zbiera różne recenzje, nie może narzekać na brak kontraktów i zainteresowania wśród czytelników. Pierwsza część erotyku została przetłumaczona na kilka języków.
365 dni w krótkim czasie doczekało się ekranizacji. Film pod tym samym tytułem został okrzyknięty jednym z najczęściej oglądanych w kraju, a potem i na świecie. Autorka powieści od początku czuwała nad realizacją. To ona pilnowała, by wszystko jak najlepiej odzwierciedlało jej twórczość. W główne role wcielili się Anna Maria Sieklucka oraz Michele Morrone, który podbił serca fanek.

Blanka Lipińska o wygranej w plebiscycie Złote Maliny

Po tym jak film Blanki pojawił się na platformie Netflix, był jedną z najchętniej oglądanych pozycji znajdujących się w ofercie serwisu. Produkcja w krótkim czasie zaczęła podbijać świat. Mimo dużego zainteresowania Kapituła Złotych Malin, czyli nagród będących przeciwieństwem Oscarów, nominowała 365 dni aż w 7 kategoriach i tym samym po raz pierwszy polskie dzieło ubiegało się o to wyróżnienie.

Mimo początkowego zadowolenia i wielkich nadziei, że format uzyska nagrodę w kategorii Najgorszy film, produkcja otrzymała Złotą Malinę 2021 tylko za scenariusz. Gdy opadły pierwsze emocje Lipińska zdecydowała się skomentować całą sytuację na Instagramie. W swoim wpisie przywołała wspomnienia z czasów, gdy trwały prace nad scenariuszem:

W 2019 roku kiedy pisaliśmy scenariusz do 365 dni, powiedziałam:
– Bardzo bym chciała, byśmy za film dostali Złotą Malinę. Na Oskara szans nie mamy, ale Złota Malina jest czymś, co jest drugie w kolejności i ją dostaniemy, bo ja tak chce, zobaczycie.

Rozdanie Złotych Malin 2021 odbyło się na 24 godziny przed ceremonią rozdania Oscarów. Blanka nie ukrywa, że liczyła na zwycięstwo w głównej kategorii, jednak nie traci nadziei, że jeszcze kiedyś otrzyma to wyróżnienie:

Dziś przynajmniej wirtualnie trzymam w ręce przyznaną nam nagrodę. Po cichu liczyłam na zwycięstwo w głównej kategorii… Ale nie martwię się bo… I teraz najlepsze…
TA OPOWIEŚĆ TO TRYLOGIA
365 dni
– Ten dzień
– Kolejne 365 dni
WIĘC MAM JESZCZE DWIE KSIĄŻKI !

W dalszej części swojej wypowiedzi zdradziła, jakie ma plany co do pozostałych dwóch części, które jak dotąd nie trafiły na ekrany kin:

I OBYDWIE ZAMIERZAM ZEKRANIZOWAĆ!
Płaczcie krytycy, cieszcie się fani, a ja nadal będę robić swoje. Dziękuje, dobranoc. Do zobaczenia za rok.

Lipińska, chcąc uczcić ten wyjątkowy dzień, zdecydowała się włożyć odważną kreację. Wybrała długą, srebrną suknię z rozłożystym, drapowanym dołem. Góra kreacji jest bogato ozdobiona mieniącymi się kamieniami. Na głowie ma ciekawą instalację.

Oglądaliście 365 dni?


Blanka Lipińska - Złote Maliny 2021

Blanka Lipińska - Złote Maliny 2021

Blanka Lipińska - Złote Maliny 2021

Blanka Lipińska - Złote Maliny 2021

Blanka Lipińska w wiosennej stylizacji

Blanka Lipińska w wiosennej stylizacji

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×