Bill Gates rozwiódł się z żoną. Melinda Gates zgarnęła gigantyczny majątek i stała się jedną z najbogatszych kobiet na świecie

Bill Gates i Melinda Gates

Bill Gates i Melinda Gates

Bill Gates rozwiódł się z żoną. Melinda Gates zgarnęła gigantyczny majątek, który pozwolił jej stać się jedną z najbogatszych kobiet na świecie. O jakiej kwocie mowa?

Bill Gates w 1975 roku założył koncert Microsoft. Dzięki niemu zgromadził majątek, który jeszcze niedawno szacowano w granicach 124 miliardów dolarów. Dzięki temu znajdował się na szczycie rankingów magazynu Forbes, który klasyfikuje najbogatsze osoby na świecie.

Gates przez wiele lat nie tylko nie mógł narzekać na pracę, ale także na życie prywatne. Był w szczęśliwym związku z Melindą, którą poznał w 1987 roku. W 1994 roku wzięli ślub. Doczekali się trojga dzieci. Najstarsza z nich, Jennifer, urodziła się w 1996 roku. Trzy lata później do rodziny dołączył Rory. Potem na świecie pojawiła się Phoebe, która obecnie ma 19 lat.

Chociaż Bill i Melania przez prawie 30 lat byli szczęśliwym małżeństwem, ich związek dobiegł końca. Postanowili się rozstać, o czym poinformowali w oficjalnym oświadczeniu. Podkreślili, że dobrze przemyśleli decyzję o zakończeniu związku:

Po wielu przemyśleniach i ciężkiej pracy nad naszym związkiem podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa. W ciągu ostatnich 27 lat wychowaliśmy troje niesamowitych dzieci i stworzyliśmy fundację, która działa na całym świecie na rzecz zapewniania ludziom dostępu do zdrowego i produktywnego życia

Bill Gates rozwiódł się z żoną. Jaki majątek zachowała Melinda Gates?

Bill i Melinda przed ślubem nie podpisali ani intercyzy, ani żadnej innej umowy przedmałżeńskiej. Chociaż wiele osób spekulowało, że małżonkowie będą toczyć batalię o majątek, jak twierdzi US Magazine, bardzo szybko się dogadali, a ich małżeństwo już należy do przeszłości. Według informacji, do których udało się dotrzeć dziennikarzom, rozwiedli się w poniedziałek, zaledwie trzy miesiące po ogłoszeniu rozstania.

Super Express podaje, że była żona Billa Gatesa nie odeszła z pustymi rękami. Po rozstaniu z mężem na jej konto wpłynęło aż 65 miliardów dolarów. Taka kwota sprawiła, że błyskawicznie awansowała w rankingu najbogatszych kobiet świata. Zajmuje zaszczytne drugie miejsce. Przed nią znajduje się jedynie właścicielka marki L’Oreal, Françoise Bettencourt Meyers.


Bill Gates i Melinda Gates

Bill Gates i Melinda Gates

Bill Gates i Melinda Gates

Bill Gates i Melinda Gates

Bill Gates i Melinda Gates

Bill Gates i Melinda Gates

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×