Biedronka rozbija bank i wprowadza bardzo tanie maseczki ochronne. Okazja nie tylko cenowa

Biedronka

Biedronka

Biedronka wprowadza maseczki ochronne, które nie tylko kuszą ceną, ale mają także jeszcze jeden atut. Jaki? Ile kosztują?

Koronawirus jest w Polsce od ponad miesiąca. Odkąd COVID-19 stwierdzono u tzw. pacjenta zero, liczba chorych gwałtownie rośnie z każdym kolejnym dniem. Obecnie mówi się o ponad 5200 osobach zakażonych, spośród których 159 to ofiary śmiertelne. By nieco zahamować kolejne zachorowania, rząd wprowadził szereg obostrzeń.

Już na początku zeszłego miesiąca odwołano imprezy masowe. Potem zamknięto puby, restauracje, kina, kawiarnie. Chociaż sklepy spożywcze działają nadal, także i one funkcjonują inaczej niż wcześniej. Jedną ze zmian jest to, że od 10:00 do 12:00 kupować mogą jedynie osoby powyżej 65. roku życia, kolejna to obowiązek noszenia rękawiczek lub dezynfekcji rąk przez klientów.

Biedronka wprowadza maseczki ochronne. Ile kosztują?

Podobno rząd ma prowadzić obowiązek noszenia maseczek ochronnych i jak informuje nowe wydanie Super Expressu, miałby zacząć obowiązywać po Wielkanocy. Czy tak rzeczywiście się stanie? O tym przekonamy się prawdopodobnie w najbliższy czasie.

Maseczki ochronne - czy ich noszenie jest zalecane?

Maseczki ochronne — czy ich noszenie jest zalecane?

Pewne jest jednak, że Biedronka wyszła naprzeciw oczekiwaniu klientów i wprowadziła je do sprzedaży. W dyskontach można kupić te z jonami srebra, które mają działać bakteriobójczo. Opakowanie z trzema maseczkami kosztuje jedynie 14,99 zł.

To jednak nie koniec okazji. W przeciwieństwie do tych maseczek, które można kupić w aptekach, są wielokrotnego użytku. Można je użyć aż do pięciu razy po uprzednim wypraniu w temperaturze 60 stopni.

Maseczki ochronne — nosić, czy nie? Co na to WHO?

Chociaż wiele osób apeluje o zakładaniu maseczek, Światowa Organizacja Zdrowia pod koniec marca wskazała, że powinny nosić je przede wszystkim osoby chore na COVID-19, mające podejrzenie infekcji lub opiekujące się chorymi. WHO podkreśliło, że skuteczne jest jedynie wtedy, gdy zostanie połączone z myciem dłoni wodą z mydłem lub ich dezynfekcją środkami na bazie alkoholu.

Organizacja być może zmieni zalecenia i zachęci do noszenia maseczek w miejscach publicznych, o czym donosił niedawno brytyjski dziennik The Guardian. 

Zobacz także: Biedronka wprowadziła zmiany, które oburzyły pracowników: „Tu wcale nie chodzi o bezpieczeństwo”. Jest afera


Biedronka

Biedronka

Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Biedronka w czasie pandemii koronawirusa

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×