Ponad 40 gwiazd apeluje w ważnym celu. Sprawa dotyczy nas wszystkich

Gwiazdy w społecznej akcji

Gwiazdy w społecznej akcji

Polska wśród krajów Unii Europejskiej należy grona regionów najbardziej ubogich w wodę. Zła wiadomość jest taka, że nasze zasoby są porównywalne z Egiptem. Mając na uwadze aktualnie panujące susze, gwiazdy rozpoczęły społeczną akcję, w której namawiają do oszczędzania tego skarbu.

Niezaprzeczalnym faktem jest to, że w Polsce z dnia na dzień ubywa wody. Co za tym idzie, wzrastają ceny warzyw oraz owoców. Chociaż zmian klimatycznych raczej nie odczuwamy z dnia na dzień, to wszędzie słyszymy o topniejących lodowcach, wysokich temperaturach, płonących lasach, czy wszechobecnej suszy.

Jednak większość osób nie bierze tego do serca. Są obojętni na krzyk natury, która najwyraźniej nie daje sobie rady z tym wszystkim, co dzieje się wokół. Niestety, kilka deszczowych dni nie wystarczy, aby zapobiec niedoborowi wody, również tej pitnej, w przyszłości. Anomalie termiczne, bezśnieżne zimy, brak wegetacji i brak wiosennych deszczy, to tylko niektóre czynniki pogłębiające ten stan.

Na szczęście gwiazdy polskiego show-biznesu są świadome tego, że ogromny wpływ na klimat mamy my, ludzie. Dlatego też masowo ruszyły z pomocą, aby polepszyć obecną sytuację. Znani celebryci wzięli udział w akcji społecznej #bezlaniawody, która ma na celu edukację i pracę nad codziennymi nawykami.

Gwiazdy wspierają akcję społeczną oszczędzania wody

To warszawska radna, Anna Auksel wpadła na pomysł akcji mającej na celu oszczędzanie wody. Za jej inicjatywą w sieci zaczęły pojawiać się zdjęcia opatrzone hasztagiem #bezlaniawody. Do aktywności zachęciła wiele gwiazd, znanych z telewizji i social mediów. To one masowo zaczęły udostępniać posty na swoich Instagramach. Każda fotografia pokazuje, w jaki sposób możemy przyczynić się do oszczędzania wody i wyrobić w sobie dobre nawyki.

Celem wszystkich jest rozpowszechnienie wiedzy i edukacji w sprawie klimatu oraz pokazanie, że małe rzeczy mają ogromne znaczenie dla naszej planety. W sieci możemy zobaczyć między innymi, jak celebryci zbierają deszczówkę, czy myją owoce w misce, a następnie podlewają tym kwiaty.

W akcji wzięła udział ponad 40 gwiazd, w tym m.in. Anna Dereszowska, Izabela Trojanowska, Ewa Gawryluk, Gosia Andrzejewicz, Karol Strasburger, Jarosław Kret, Rafał Grabias, Jakub Kucner, Paula Tumala, Magdalena Pyznar, Ałbena Grabowska, Anna Jurksztowicz, Siostry Szczepańskie, Sebastian Rączka, Laura Breszka, Bartek Padyasek, Magda Wójcik, Jacek Jeschke, Karolina Pilarczyk, Grażyna Wolszczak, Marietta Witkowska, Norbert Dąbek, Angelika Głaczkowska, Krystian Wojtkiewicz, Anna Powietrza, Paulina Koziejowska, Karolina Wnęk, Andżelika Piechowiak, Joanna Brejecka-Pamungkas, Milena Rostkowska-Galant, Eliza Gwiazda, Nicolas-Noel Prusinski, Aleks Mackiewicz. Wszystkie osoby są nam dobrze znane z social mediów i telewizji. Oficjalna konferencja ma odbyć się 2 września.


Izabela Trojanowska

Izabela Trojanowska

Ewa Gawryluk

Ewa Gawryluk

IMG_8178

Komentarze

  • Gość Bubu pisze:

    Brakuje jeszcze tylko tych co nawoływali do noszenia maseczek, nie wychodzenia z domu … a sami brylują na wiecznych wakacjach zagranicznych, niezagranicznych. Obłuda przemawia przez te gwiazdunie.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×