Dziś zgaraniają fortunę, a kiedyś wylądowały na bruku. 9 gwiazd, które nie zawsze żyło w dostatku

Gwiazdy, które były bezdomne

Gwiazdy, które były bezdomne

Mawia się, że pieniądz rzecz nabyta, jednak chyba każdy przyzna, że są one niezbędne do życia. Te gwiazdy przekonały się o tym na własnej skórze, ponieważ z dnia na dzień wylądowały na ulicy. Kto? Dlaczego?

Gwiazdy światowego i rodzimego show-biznesu wszystkim kojarzą się ze sławą i olbrzymimi gażami, które co miesiąc zasilają ich konto. Czasami jednak życie bywa bardzo przewrotne i wystarczy chwila, by stracić dorobek całego życia, w tym dach nad głową. Oni przez pewien czas żyli w skrajnym ubóstwie, by później znowu znaleźć się na szczycie.

Halle Berry była bezdomna

Halle Berry jest jedną z najbardziej utalentowanych amerykańskich aktorek filmowych i telewizyjnych. Jest laureatką Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za występ w filmie pt. Czekając na wyroki z 2001 roku. Choć teraz jest na szczycie i nie może narzekać na niedostatek, jej początki były naprawdę trudne.

Berry już od najmłodszych lat marzyła o tym, by zostać aktorką, jednak jej matka nie popierała tego pomysłu. Mając zaledwie 19 lat, zdobyła tytuł najpiękniejszej amerykańskiej nastolatki, co otworzyło przed nią drzwi do świata show-biznesu. Mimo że odnosiła kolejne sukcesy, jej matka podchodziła do tego bardzo sceptycznie. Halle nie chcąc rezygnować z marzeń, spakowała walizkę i wyprowadziła się do Chicago. Tam z zaledwie kilkoma dolarami w kieszeni mieszkała na ulicy lub w noclegowni. Gdy od czasu do czasu rozmawiała z matką, ta mówiła jej:

Samodzielnie naucz się zarabiać na życie albo wracaj do domu, ode mnie nic nie dostaniesz.

Gwiazda obecnie uważa, że gdyby nie zaznała prawdziwej biedy, z pewnością nie osiągnęłaby tak wielkiego sukcesu.

Halle Berry w nowej fryzurze na Oscarach

Halle Berry w nowej fryzurze na Oscarach

Jennifer Lopez mieszkała w studio tanecznym

Jennifer Lopez jest znaną na całym świecie wokalistką i aktorką, która jak dotąd nagrała 8 albumów studyjnych. Od najmłodszych lat ciężko pracowała na to, by zasłynąć w świecie show-biznesu.

Gwiazda w 1986 roku zagrała epizodyczną rolę w filmie Moja mała dziewczynka. Po zakończeniu zdjęć postanowiła, że zostanie aktorką lub baletnicą, jednak jej matka, Guadalupe Rodriguez niemalże przez cały czas powtarzała jej, że z tym nazwiskiem daleko nie zajdzie, więc lepiej, żeby skończyła studia i zaczęła robić karierę w innej dziedzinie. Jennifer posłucha jej rad, jednak szybko zrezygnowała z dalszej edukacji. Jej rodzice byli wściekli i kazali jej wracać na uczelnię. Ich argumenty nie docierały do 18-letniej Lopez, która bez chwili namysłu postanowiła uciec z domu.

Artystka przez kilka miesięcy nocowała w studio tanecznym, gdzie spała na kanapie, a w wolnych chwilach uczyła się tańca. Dzięki uporowi i poświęceniu udało jej się zdobyć pracę jako tancerka w Europie. Za zarobione pieniądze wynajęła pokój.

Nie mogłyśmy się dogadać z matką, która chciała, abym poszła na studia, więc musiałyśmy pójść każda swoją drogą – mówiła później w wywiadach.

Jennifer Lopez przed koncertem

Jennifer Lopez przed koncertem

Jim Carrey mieszkał w przyczepie

Jim Carrey był synem Percy’ego Carreya, księgowego i muzyka jazzowego, dzięki któremu jego rodzina żyła na wysokim poziomie. Gdy aktor miał 12 lat, jego ojciec stracił dobrze płatną posadę, co zmusiło ich do zamieszkania w przyczepie. Z miesiąca na miesiąc ich sytuacja się pogarszała. Carrey w wieku 14 lat rozpoczął pracę na linii produkcyjnej w Hucie Titan. W wieku 15 lat zakończył edukację, aby w dzień pracować w fabryce, a nocą występować jako komik w klubie Yuk Yuk w Toronto. Niestety na początku był bardzo krytykowany. Wkrótce jednak został dostrzeżony przez producentów i osoby związane z show-biznesem. W 1979 roku przeniósł się do Los Angeles, gdzie rozpoczął pracę w The Tonight ShowSaturday Night Live.

Jim Carrey miał depresję

Jim Carrey miał depresję

Sylvester Stallone mieszkał w kawalerce

Sylvester Stallone był dwukrotnie nominowany do Oscara, nim jednak udało mu się to osiągnąć, musiał pokonać długą i wyboistą drogę na szczyt. Gwiazdor już od najmłodszych lat marzył o tym, by zostać aktorem, dlatego też zaczął chodzić na siłownię oraz uprawiać piłkę nożną i szermierkę. Choć miał na swoim koncie kilka epizodycznych ról, producenci nie chcieli go zatrudniać z uwagi na wygląd jego twarzy, której lewa połowa jest częściowo sparaliżowana oraz głos.

W tym czasie miał poważne problemy finansowe. Mieszkał w niewielkim mieszkaniu, które z trudem opłacał. Aktor nie poddawał się i koniec końców zagrał w komedii erotycznej pt. Wieczorek u Kitty i Studa, którego nazwa została zmieniona na Włoski ogier, ponieważ Sylvester zyskał bardzo dużą popularność. Dzięki tej roli zarobił 200 dolarów, za które mógł opłacić dotychczasowe lokum.

Sylvester Stallone w siwych włosach

Sylvester Stallone w siwych włosach

Hilary Swank mieszkała w samochodzie

Hilary Swank ma na swoim koncie dwa Oscary, jednak jej początki nie należały do najłatwiejszych. Gdy miała 6 lat jej rodzice się rozstali, przez co stopniowo zaczęła pogarszać się sytuacja finansowa jej rodziny. W wieku 15 lat zmuszona była zamieszkać w aucie, ponieważ jej matka straciła pracę i nie było ich stać na wynajęcie mieszkania ani przyczepy.

Z czasem jednak matka gwiazdy zaczęła się podnosić z dna. Wraz z córkami wyjechała do Los Angeles, gdzie przez pewien czas również mieszkały w samochodzie, ale powoli zaczęły wychodzić na prostą. Na wynajęcie mieszkania było je stać dopiero wtedy, gdy Swank zaczęła dostawać pierwsze epizodyczne role.

Hilary Swank w kreacji Guy Laroche – Oscary 2005, kreacje wszech czasów

Hilary Swank w kreacji Guy Laroche – Oscary 2005, kreacje wszech czasów

Jean-Claude van Damme

Jean-Claude van Damme urodził się w Brukseli, gdzie przez lata trenował sztuki walki i kulturystykę. W krótkim czasie zdobył czarny pas, a w latach 1976-1982 stoczył kilkadziesiąt walk karate. W tym samym czasie dołączył do reprezentacji narodowej, która zdobyła drużynowe mistrzostwo Europy EKU w formule semi contact.

W 1981 roku gwiazdor postanowił wyjechać do Los Angeles. Nie znał języka angielskiego, przez co miał problemy ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Na początku był kierowcą limuzyny, taksówkarzem, ochroniarzem, barmanem czy doręczycielem pizzy. Dorywcze prace jednak okazały się niewystarczające do tego, by mógł opłacić mieszkanie, dlatego też mieszkał w schroniskach dla bezdomnych, a później w zamian za nocleg sprzątał ludziom w garażach.

Było to swoistą formą opłaty za nocleg. Po wysprzątaniu kolejnego garażu wyruszałem na casting. Ledwo wiązałem koniec z końcem. Czasami jadłem jednego hamburgera dziennie i wypijałem jedną szklankę wody – wyznał w jednym z wywiadów.

Daniel Craig

Daniel Craig od dziecka marzył o wielkiej karierze, dlatego też przeprowadził się do Londynu, gdzie wstąpił do National Youth Theatre. Jego rodzice sami ledwo wiązali koniec z końcem, więc nie byli w stanie wspierać go finansowo. Często nocował u znajomych lub na ławkach w londyńskich parkach. Na drugim roku studiów zaczął dorabiać jako aktor w teatrze i kelner, a za zarobione pieniądze wynajął mieszkanie.

Daniel Craig bez koszulki w GQ

Daniel Craig bez koszulki w GQ

Malwina Wędzikowska

Malwina Wędzikowska obecnie jest jedną z najpopularniejszych stylistek w Polsce, jednak w przeszłości przez krótki okres czasu nie miała gdzie mieszkać. O swojej trudnej sytuacji materialnej przez długi czas nie informowała bliskich, aby ich nie martwić.

[…] Pozwoliłam sobie na to, że tak bardzo z siebie misyjnie wyszłam do innych, że w pewnym momencie znalazłam się na ulicy, bez wsparcia. Ale miałam przyjaciół przy sobie, którzy przez parę miesięcy użyczali mi fragmentu pokoju, wspierali mnie. To był czas, w którym musiałam powrócić do swojego domu – powiedziała w rozmowie z Marcinem Cejrowskim w programie Kwarantanna Live.

Malwina Wędzikowska przed studiem Pytania na śniadanie

Malwina Wędzikowska przed studiem Pytania na śniadanie

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem uporu i samozaparcia gwiazd, które za wszelką cenę dążyły do tego, by osiągnąć sukces.


Halle Berry – Oscary 2021, kreacja: Dolce&Gabbana

Halle Berry – Oscary 2021, kreacja: Dolce&Gabbana

Jennifer Lopez kusi dekoltem

Jennifer Lopez kusi dekoltem

Jim Carrey miał depresję

Jim Carrey miał depresję

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×