Betty White nie żyje. Zmarła legenda telewizji. Za trzy tygodnie miała świętować SETNE urodziny

Betty White nie żyje

Betty White nie żyje

Betty White nie żyje. Aktorka za trzy tygodnie skończyłaby 100 lat. Agent gwiazdy wydał oświadczenie, w którym pożegnał zmarłą kobietę. 

Betty White urodziła się 17 stycznia 1922 roku. Pierwsze kroki ku karierze aktorskiej stawiała, kiedy miała zaledwie 8 lat.  Zagrała w takich produkcjach jak: Moda na sukcesŻyciowa szansa, Statek miłości, Narzeczony mimo woli, Naga prawda, Inny świat czy To znowu ty. Prawdziwą popularność przyniosła jej postać Rosy Nylund, w którą wcielała się w serialu The Golden Girls. Na ekranie występowała przez osiem dekad.

Aktorka była pierwszą kobietą, której udało się wyprodukować program rozrywkowy o ogólnokrajowym zasięgu. Zawsze była zdeterminowana, by osiągnąć upragniony cel. To zaowocowało licznymi propozycjami. Łącznie wystąpiła w ponad stu produkcjach filmowych oraz serialowych. Za swoją grę była wielokrotnie nagradzana. Również to ona, jako pierwsza kobieta otrzymała nominację do Emmy.

Betty White – życie prywatne

Droga Betty White ku karierze była kręta i wyboista. W 1939 zadebiutowała w telewizji. Chwilę później wybuchła II wojna światowa. Gwiazda zgłosiła się wtedy do Amerykańskiej Ochotniczej Służby Kobiet. Po zakończeniu wojny próbowała wrócić do show-biznesu. Na początku nie szło jej najlepiej. Dopiero w latach 50. zaczęła otrzymywać większe propozycje. Poprowadziła wtedy własny program telewizyjny.

Aktorka na pierwszym miejscu zawsze stawiała karierę oraz pomoc innym. W 1945 roku wzięła rozwód ze swoim pierwszym mężem. Dwa lata później na jej drodze stanął Lane Allan, z którym również wzięła ślub. Ich uczucie nie przetrwało. W 1949 spotkali się na sali sądowej, by rozwiązać małżeństwo. Betty bardzo długo była sama. Po raz trzeci przed ołtarzem stanęła dopiero po czternastu latach. Było to jej najdłużej trwające małżeństwo. Para była ze sobą przez 18 lat, jednak ich miłość została przerwana przez śmierć mężczyzny. Betty wychowywała pasierbów, jednak sama nigdy nie zdecydowała się posiadanie dzieci.

Betty White nie żyje

W dniu setnych urodzin, czyli 17 stycznia 2022 roku, miał mieć premierę film dokumentalny, podsumowujący karierę Betty White. Niestety zaledwie na trzy tygodnie przed wydarzeniem, aktorka zmarła. Agent gwiazdy we wzruszającym oświadczeniu pożegnał kobietę:

Będę za nią straszliwie tęsknił, podobnie jak świat zwierząt, który tak bardzo kochała. Nie wydaje mi się, by Betty kiedykolwiek bała się śmierci, ponieważ zawsze chciała być ze swoim ukochanym mężem Allenem Luddenem. Wierzyła, że znowu będą razem.

Aktorka zmarła 31 grudnia 2021 roku w swoim apartamencie w Los Angeles.


Betty White nie żyje | fot. ONS

Betty White nie żyje | fot. ONS

Betty White nie żyje | fot. ONS

Betty White nie żyje | fot. ONS

Betty White nie żyje | fot. ONS

Betty White nie żyje | fot. ONS

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

×