Szukaj

Tragedia w domu Anny Przybylskiej. Nie żyje mąż mamy aktorki. Rodzina żegna go wzruszającymi wpisami

Benedykt Wietrzykowski nie żyje

Benedykt Wietrzykowski nie żyje

Tragedia w rodzinie Anny Przybylskiej. Nie żyje Benedykt Wietrzykowski, mąż mamy aktorki – Krystyny Przybylskiej. Rodzina żegna go wzruszającymi wpisami.

Anna Przybylska, gdy miała 16 lat, straciła ojca, Bogdana. Aktorka w jednym z wywiadów ujawniła, że zmarł na raka półtora miesiąca od postawienia diagnozy. Miał jedynie 52 lata. Gwiazda po jego śmierci bardzo szybko chciała mieć dzieci:

Wbiłam sobie do głowy, że szybko muszę mieć dziecko. Wcześnie straciłam ojca, może dlatego…. Zachorował nagle na raka, zmarł w półtora miesiąca od postawienia diagnozy. 52 lata. Bardzo mi go brakowało, miałam 16 lat, kiedy odszedł i moje poczucie bezpieczeństwa się rozsypało. Dlatego sama chciałam być szybko rodzicem, bo nawet jak zachoruję – myślałam – to dzieci będą już duże i sobie poradzą. Za chwilę będę mieć 34 lata, ciągle odliczam dni i myślę, co jeszcze mogę zrobić.

Ania i Jarosław Bieniuk doczekali się Szymona, Jana i Oliwii. Niestety aktorce nie było dane obserwować, jak dorastają. Zmarła 5 października 2014 roku. Pomimo iż dzielnie walczyła o powrót do zdrowia, rak trzustki okazał się silniejszy. Niemal do ostatniej chwil życia mogła liczyć na wsparcie najbliższych. Był przy niej ukochany partner, a także mama Krystyna Przybylska i siostra Agnieszka Kubera.

Benedykt Wietrzykowski nie żyje. Kim był?

Matka Ani Przybylskiej, Krystyna, po śmierci męża znalazła szczęście u boku Benedykta Wietrzykowskiego. Mężczyzna urodził się w 1939 roku w Gdyni, tam mieszkał przez całe życie. Od 21 lat był prezesem Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych. Był ceniony w środowisku. Organizował ważne spotkania, wspierał projekty prac dokumentalnych na temat przymusowych wysiedleń mieszkańców Pomorza. W lokalnych mediach był gwiazdą.

Benedykt starał się być osobą, na którą jego pasierbice zawsze mogły liczyć. Anna, krótko przed śmiercią wyznała, że to dzięki niemu nawróciła się i pojednała się z Bogiem. Mężczyzna pojawiał się u boku żony, starał się jednak unikać większego rozgłosu.

Niestety w poniedziałkowy poranek media obiegły smutne wieści. Benedykt Wietrzykowski nie żyje – zmarł w wieku 82 lat, o czym poinformowała jego żona, Krystyna. Dodała wpis na Facebooku, na którym pokazała pomnik, który postawił jej ukochany, w opisie przekazała smutne wieści:

Panie Prezesie !!!
Benedykcie
Będziesz patrzył na swój
UKOCHANY POMNIK
z góry.

Krystyna Przybylska pożegnała męża

Krystyna Przybylska pożegnała męża

Informację o śmierci ojczyma udostępniła też Agnieszka Kubera. Dodała czarno-białe zdjęcie, do którego jej mama pozowała z drugim mężem:

Żegnamy Cię Benku.

Rodzinie składamy wyrazy współczucia.


Krystyna Przybylska pożegnała męża

Krystyna Przybylska pożegnała męża

okk
Benedykt Wietrzykowski nie żyje

Benedykt Wietrzykowski nie żyje

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×