Beata Szydło wyrosła na nowego kandydata na prezydenta Polski! Co z Andrzejem Dudą?

Beata Szydło prezydentem Polski

Beata Szydło prezydentem Polski

Beata Szydło w wyborach do Europarlamentu dostała imponujące poparcie mieszkańców województw małopolskiego i świętokrzyskiego. Czy mając tak duże poparcie powinna startować w wyborach prezydenckich? Ekspert TOK FM ocenił szanse byłej premier.

Wybory do Parlamentu Europejskiego od kilku dni są tematem numer jeden we wszystkich serwisach informacyjnych. Po zliczeniu głosów ze wszystkich komisji wyborczych wiemy już, że na szczycie listy uplasowało Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 45,38%. Drugie miejsce zajęła Koalicja Europejska, która zebrała 38,47%. Czołówkę oddziela wielka przepaść pomiędzy partiami, które przystąpiły do wyborów. Wiosna Roberta Biedronia otrzymała zaledwie 6.06% (wygrała wśród Polonii głosującej w Tajwanie), a Kukiz`15 poparło tylko 3,69% wyborców.

Beata Szydło nowym prezydentem Polski?

Najlepszym wynikiem spośród wszystkich kandydatów może pochwalić się poprzednia premier. Beata Szydło zdobyła ponad 520 tys. głosów. Ulubienica prezesa PiS-u startowała w okręgach wyborczych w województwie małopolskim i świętokrzyskim. Spektakularny triumf w wyborach parlamentarnych pozwala przypuszczać, że Szydło miałaby spore szanse na wygraną w wyborach prezydenckich, co otwarcie przyznał ekspert TOK FM, Antoni Dudek:

Tak rewelacyjny wynik Beaty Szydło może dać wiele do myślenia Jarosławowi Kaczyńskiemu, który powinien rozważyć jej kandydaturę do objęcia fotelu prezydenckiego. Powinna się rozpocząć dyskusja czy Szydło nie powinna zrobić jeszcze więcej dla swojego obozu politycznego i nie wystartować w wyborach prezydenckich. Andrzej Duda jednak nie do końca zawsze spełniał wszystkie życzenia prezesa, a nie znam przypadku, żeby Beata Szydło kiedykolwiek się prezesowi sprzeciwiła – wyznał sławny politolog.

Warto przypomnieć, że podczas ostatnich Wyborów Prezydenckich to właśnie Beata Szydło zarządzała kampanią wyborczą Andrzeja Dudy.

Chcielibyście, żeby Beata Szydło została nowym prezydentem Polski? Zagłosujcie w naszej sondzie.

Zobacz: Beata Szydło obraziła Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy! Od razu stała się pośmiewiskiem dla całej Europy!

Zobacz: Forbes opublikował ranking najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Znalazła się w nim także Beata Szydło!

Zobacz: Premier Beata Szydło napisała list do kierowcy Seicento. „To zachowanie nieuczciwe i haniebne”!


1. Beata Szydło - Ranking 50 najbardziej wpływowych Polek wg Wprost

1. Beata Szydło - Ranking 50 najbardziej wpływowych Polek wg Wprost

Beata Szydło z odciśniętymi śladami po podkolanówkach

Beata Szydło z odciśniętymi śladami po podkolanówkach

Spotkanie Beaty Szydło z Emmanuelem Macronem

Spotkanie Beaty Szydło z Emmanuelem Macronem

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×