Szukaj

Gwiazda „DDTVN” walczy z ciężką chorobą. Była o krok od najgorszego: „Kolejny atak byłby śmiertelny”

Gwiazdy Dzień Dobry TVN

Gwiazdy Dzień Dobry TVN

Barbara Pasek, dziennikarka Dzień Dobry TVN, opisała swoją walkę z ciężką chorobą. Jej historia może ocalić wiele żyć. Bo jak sama usłyszała od lekarza – była o włos od najgorszego.

Barbara Pasek zyskała ogromną popularność jako reporterka Dzień Dobry TVN. Gwiazda regularnie odsłania przed widzami kulisy branży rozrywkowej. Zagląda tam, gdzie inni nie mogą zajrzeć. Na swój sukces zapracowała ciężką pracą.

Wszyscy, którzy od początku przyglądają się jej ścieżce zawodowej, doskonale wiedzą, że Basia od dawna prowadzi własny blog. Ostatnio zdobyła się na poruszający wpis. Opisała swoją walkę ze śmiertelną chorobą.

Choroba Barbary Pasek. Dziennikarka o walce z boreliozą

Bolerioza – zaczyna się niegroźnie, od ugryzienia kleszcza, ale skutki mogą być bardzo poważne. A jak to się zaczęło u Basi?

Ja swoją ‚przygodę’ z przenoszoną, niezdiagnozowaną boreliozą przeżyłam. ‚Przeżyłam’ nie jest tu potraktowane przypadkowo – nie chodzi o ‚przeżycie’ pięknego doświadczenia, tylko pozostanie po stronie ‚życia’, bo ta franca ma to do siebie, że zabija. Podstępnie, ukradkiem, ale cholernie skutecznie. Wygrałam. Dlatego popełniam ten radosny post, żeby każdemu, kto będzie tego potrzebował pomóc chociaż wpaść na pomysł, że może to ta paskuda spowodowała, że nie pamiętasz wczorajszego wieczoru… – wyjaśniła.

Pierwszy atak wyglądał jak nieprawdopodobnie mocna grypa. Bolał ją każdy mięsień, każdy staw i głowa. Nie była w stanie jeść. Podczas wizyty u lekarza zasugerowała, że być może wszystkiemu winne jest małe ugryzienie, które miała na kostce. Ale ten odrzucił podejrzenia dziennikarki. Basia jednak nie mogła tego zbagatelizować, gdyż dolegliwości uprzykrzały jej życie przez blisko 5 lat.

Borelioza obecna w Twoim organizmie atakuje raz na jakiś czas. Masz ‚atak’ 2-3 tygodnie (choć pewnie długość u każdego trochę się różni), a następnie odpuszcza. Myślisz sobie ‚ciekawe co to było, ale dobrze, że przeszło’. Zapominasz o sprawie, a przy następnym podejściu zabija Cię trochę bardziej – napisała na blogu.

Basia Pasek

Basia Pasek

Po 5 latach rozmaitych dolegliwości przyszedł atak, którego dziennikarka przestraszyła  się na poważnie.

I wtedy po 5 latach przyszedł on – atak ostateczny. Atak, który stanowczo zmienił moje życie, postrzeganie wszystkiego, bo jak wiesz, że stoisz na krawędzi, to jakoś wszystko widzisz z innej perspektywy, a normalne ‚problemy’ stają się jakieś takie zabawne – napisała.

Do bólu głowy dołączyły objawy grypy – dreszcze, gorączka, i straszne osłabienie.

Na początku totalny ból głowy – tableteczki na receptę nie pomagały nawet odrobinę. Zaniki pamięci – to było coś strasznego. Perfekcyjna studentka w tamtym semestrze udupiła prawie wszystkie egzaminy, mimo że bardzo solidnie byłam przygotowana – opisała.

Dziennikarka nie była w stanie już normalnie funkcjonować. Wyzwaniem było dla niej odkręcenie butelki. Miała wykrzywione dłonie, piekielnie bolące stawy biodrowe i kolanowe do tego stopnia, że nie mogła już sama chodzić.

W końcu ciotka lekarka zapisała jej wszystkie możliwe badania. Dzięki nim poznała przyczynę swojego złego samopoczucia – borelioza. Kiedy z wynikami dotarła do specjalisty, usłyszała:

 Kolejny atak byłby śmiertelny.

Wśród polskich gwiazd, które chorują na nią, są m.in. Barbara Kurdej-Szatan, Wojciech Jagielski, Kasia Kowalska, Paweł Stasiak czy Magdalena Piekorz.

Życzymy Basi tyle samo zdrowia, co uśmiechu, który nieustannie gości na jej pięknej twarzy.


Barbara Pasek - pokaz Dawida Wolińskiego

Barbara Pasek - pokaz Dawida Wolińskiego

Barbara Pasek - See Bloggers 2019

Barbara Pasek - See Bloggers 2019

Barbara Pasek – 10 urodziny Moliera 2

Barbara Pasek – 10 urodziny Moliera 2

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×