Kurdej-Szatan obnaża smutną prawdę o zarobkach. To nie są bajońskie sumy. Niektóre gwiazdy dostają taką emeryturę

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan przeszła ostatnio spory kryzys wizerunkowy. Gwiazda w nowym wywiadzie szczerze wypowiedziała się o zarobkach. Ile dokładnie wpływało na jej konto?

Barbara Kurdej-Szatan w show-biznesie obecna jest od lat. Drogę do kariery otworzył jej udział w reklamie popularnej sieci komórkowej. Później na dobre podbiła serca widzów, gdy zaczęła grać w serialu M jak Miłość. Szybko zyskała liczne grono fanów, a jej wątek z czasem stał się jednym z głównych. Kilka miesięcy temu jednak gwiazda przechodziła spory kryzysy wizerunkowy. Wszystko przez bardzo emocjonalny wpis na Instagramie.

Aktorka jest jedną z aktywniejszych polskich gwiazd w social mediach. Na bieżąco relacjonowała tam fanom kulisy swojego życia zawodowego i codzienności. Zabierała też głos w trudnych sprawach, a jakiś czas temu w bardzo mocnym i pełnym wulgaryzmów wpisie odniosła się do nagrania pochodzącego z polsko-białoruskiej granicy. Zrobiło się z tego spore zamieszanie. Konsekwencją tego była między innymi utrata pracy w telenoweli TVP, a także to, że od jej słów definitywnie odcięła się sieć, której twarzą była od wielu lat.

Barbara Kurdej-Szatan szczerze o zarobkach

Basia przez lata była ulubienicą widzów i chociaż jej wizerunek ostatnio znacznie ucierpiał, to nie straciła wiernych fanów. Nadal obserwują ją oni w sieci i chcą o niej wiedzieć jak najwięcej. Tuż po całej aferze na jakiś czas gwiazda usunęła się w cień. Teraz znowu udziela wywiadów i zdradza sporo ze swojej prywatności. W ostatniej rozmowie z Żurnalistą opowiedziała o początkach kariery w teatrze i pierwszych zarobionych pieniądzach.

Gdy mieszkałam w Poznaniu, miałam tylko tyle pieniędzy, ile zagrałam spektakli. Tysiąc złotych czy tysiąc dwieście – to była podstawa. Resztę wynagrodzenia otrzymywałam za zagrane spektakle. Za jedno przedstawienie dostawałam chyba sto złotych, za główną rolę – dwieście dwadzieścia złotych – opowiedziała w podcascie.

Basia zdradziła, ile miała dokładnie spektakli i na jakie wynagrodzenie mogła liczyć za poszczególne role.

Jeżeli miałam trzy/cztery spektakle, w których grałam główną rolę, to łatwo to zsumować. Maksymalnie grałam w miesiącu dziewięć spektakli, ale nie tych z główną rolą. Tych z główną były trzy. Czyli miałam średnio dwa i pół tysiąca złotych miesięcznie – wytłumaczyła Żurnaliście.

Większość zarobionych pieniędzy traciła na własne utrzymanie, w szczególności na pociągi, którymi kursowała po Polsce. Musiała bowiem pogodzić pracę ze studiami.

Płaciłam za pokój, który wynajmowałam w Warszawie, za pociągi… Na pociągi mi chyba najwięcej kasy schodziło, a jeździłam po całej Polsce, bo nie tylko do Warszawy i do Poznania, ale też do Opola, do Krakowa, gdzie kończyłam studia, czasem do Gdyni. Tryb koczowniczy – wyjaśniła w wywiadzie.

Aktorka w rozmowie nie ukrywała, że rozpoznawalność, jaką zyskała dzięki reklamie, spowodowała, że dostała mnóstwo nowych zawodowych propozycji, co zdecydowanie pozytywnie wpłynęło na jej finanse.


Barbara Kurdej-Szatan zaszalała z fryzurą

Barbara Kurdej-Szatan zaszalała z fryzurą

Barbara Kurdej-Szatan. Zdjęcie z Instagrama

Barbara Kurdej-Szatan. Zdjęcie z Instagrama

Ostatni występ Kurdej-Szatan w M jak miłość. Fot. MTL Maxfilm

Ostatni występ Kurdej-Szatan w M jak miłość. Fot. MTL Maxfilm

Komentarze

 • 666 pisze:

  PAMIĘTAMY!!!!!

 • Gość pisze:

  Każdy ma raz ciut więcej raz mniej ,trzeba płacić rachunki i żyć na swoją miarę. Żeby nie zostać bez grosza .

 • Barbara pisze:

  Żyjecie jak normalni ludzie a nie pokazujcie co macie i ile to kosztuje a nikt nie będzie się trzepial

  • Gość jestem pisze:

   Dzisiaj to wszwstkie aktorki.
   W jej glowach, a klasy zero. Niech ona znika z ekranu. Zadnej straty

 • Gość Misia pisze:

  Każdy z nas ma kłopoty finansowe.I nikt nie użala się jak p.Kurdej.Zarabiala kokosy chwaliła się pięknym domem więc ma skąd brać.Poza tym wstydziła by się użalać.Co mają powiedzieć ludzie mający więcej dzieci i normalne zarobki.Niech zobaczy jak wygląda prawdziwe życie.Moze wtedy zacznie szanować wszystko a przede wszystkim ludzi.

 • Erwol pisze:

  Święta prawda nie przytaczaj ckliwych opowiesci. Jak to kiedyś ciężko było a teraz się w główce poprzewracały i kubelek zimnej wody

 • Erwol pisze:

  Święta prawda żyj jak normalny człowiek i nie przytaczaj ckliwych opowiesci

 • Gośćlicja pisze:

  Żyj kobieto jak inni ludzie. Odkładaj na emeryturę nie kupuj torebek z 40 tys.. nigdy ponad stan tak wygląda szara rzeczywistość Polaków. A wam celebryyom przewraca się w głowach i jeszcze zadacie współczucia. Dopiero jak wody się w dupe naleje to pokorniejecie.

  • Gość pisze:

   No może spokornieją,ale nie koniecznie,No chyba,że na kolejną torebkę nie ma za 40 tysięcy, Pozdrawiam celebtytow,a my go kto?

 • Tomek Kowalczyk pisze:

  A potem będzie mówiła że ma niską emeryture.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×