Barbara Kurdej-Szatan zalała się łzami na festiwalu. Wszystko przez jedno pytanie z widowni

Barbara Kurdej-Szatan zalała się łzami

Barbara Kurdej-Szatan zalała się łzami

Barbara Kurdej-Szatan popłakała się na panelu dyskusyjnym podczas Pol'and'Rock Festival. Co ją tak mocno dotknęło?

Basia Kurdej-Szatan ma za sobą ciężki czas. Jej kariera stanęła pod znakiem zapytania, gdy w wulgarny sposób wypowiedziała się na temat funkcjonariuszy Straży Granicznych, którzy pilnują Polski przed napływem migrantów sprowadzonych na Białoruś.

KUR*** !!!!!!!!!! KUR*** !!!!!!!!!!!!!!!! Co tam się dzieje !!!!!!!! To jest kur*** „straż graniczna” ????? „Straż” ?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO !!!! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy !!!!! Kur*** !!!!!! Jak tak można !!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę !!!!!!! Mordercy !!!!! Chcecie takiego rządu wciąż ????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać ??????? Kur*** !!!!!!!! – grzmiała w sieci, gdy zobaczyła wideo z udziałem członków SG.

Wulgarne słowa spotkały się z reakcją. Prezes TVP Jacek Kurski osobiście poinformował, że Kurdej-Szatan więcej nie wystąpi w serialu M jak miłośćPonadto jej słowami zainteresowała się prokuratura. Straciła także kolejne kontrakty, łącznie z tym, który przyniósł jej popularność, czyli z telefonia komórkową.

Wydawało się, że to już za nią, ale echo afery wróciło. Pytanie widza na Pol’and’Rock Festival doprowadziło ją do łez.

Barbara Kurdej-Szatan popłakała się na Pol’and’Rock Festival. Dlaczego?

Do sytuacji z wulgarnym wpisem Barbara Kurdej-Szatan wróciła podczas panelu dyskusyjnego na Pol’and’Rock Festival. Najpierw podkreśliła, że konsekwencje okazały się dla niej wyjątkowo bolesne.

Za wulgarność przeprosiłam. Może to nie było miejsce na wulgaryzmy. Ale w TVP, we wszystkich serwisach, nie było mówione, z jakiego powodu tak zareagowałam. To była manipulacja — powiedziała.

I dodała:

Byłam po tym w strasznym stanie. Zrobiłam coś spontanicznie. Nie użalam się nad sobą, nie żałuję. […] Fala tej nagonki, tej nienawiści, tych gróźb, życzenia śmierci były dla mnie szokujące. To był atak państwowy. To było narzucone z góry. Manipulacja została wytworzona i narzucona z góry. To było dla mnie szokujące. Byłam przerażona.

Podczas panelu dyskusyjnego pytania mogli zadawać też zgromadzeni w Czaplinku widzowie.

Jestem żołnierzem i kiedy my tam razem biegamy, ty śpisz albo pijesz kawę. Kiedy my w nocy biegamy z tymi uchodźcami, ty jesteś w knajpie. Moje pytanie jest krótkie — dlaczego tak? — zapytał jednen z nich.

Dlaczego nie jestem żołnierzem? — zapytała Basia.

Po czym kontynuowała:

W prawie europejskim jest napisane, że zadań, które są niezgodne z prawem, żołnierz nie musi wykonywać. Bo są niezgodne z prawem. Ja straciłam swoją pracę za to, co powiedziałam. Niejedną. Rozumiem, że boją się o swoją pracę, ale push backi są nielegalne.

Następnie Kurdej-Szatan skryła twarz w dłoniach i się rozpłakała. Publiczność wówczas wstała i dodała jej otuchy oklaskami.


Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan. Gwiazdy Dzieciom

Barbara Kurdej-Szatan. Gwiazdy Dzieciom

Barbara Kurdej-Szatan z synem

Barbara Kurdej-Szatan z synem

Komentarze

 • Gość pisze:

  To ironia losu, że największa hejterka w Polsce, mówi o hejcie na swoją osobę. Ja jej nawet mogłabym wybaczyć jej te urągające słowa o Polskich Żołnierzach. Ale ona cały czas idzie w zaparte, wybiela się, robi z siebie ofiarę. A przecież żołnierz, który się odezwał na festiwalu w imieniu swoich kolegów, musiał przerwać, jak Baśka uderzyła w płacz. Baśka nie musi się bać. Jak było widać, Żołnierze są wyrozumiali, nie będą niszczyć osoby, która sama się zaorała.
  Mam dla Basi radę… lepiej milczeć i uchodzić za osobę niezbyt mądrą, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości. Aaaa, i jeszcze jedno. Nie Basiu, nikt nie płacił Twoim „hejterom”, bo nikt nie ma tylu pieniędzy, żeby tak ogromną rzeszę ludzi opłacić. Nie przeceniaj się. Ludzie sami Cię ocenili szczerze i spontanicznie. Zwłaszcza rodziny Żołnierzy.

  • Gość pisze:

   Maja Pisowcy dużo kasy i płacą za hejt

  • Gość pisze:

   Hmmm, ale Tobie to Kurski chyba płaci co? To jakaś bzdura, biedusie żołnierze obrażeni siedzą i płaczą po nocach, a ich rodziny chodzą się leczyć na psychoterapiach. To co robili uchodźcom wogóle ich nie przejęło, ale usłyszeć taki komentarz, to prawdziwa zbrodnia… Naprawdę!? Nasz rząd tak boi się jakiejkolwiek krytyki, że potem się robi takie afery z powodu wyrażenia swojego zdania. Ja osobiście nienawidzę tej poprawności politycznej, która pozwala nam mówić tylko to co jest dobrze widziane.

  • Gość pisze:

   Ludzie się dają wciągnąć w sprawę Basi, i wtedy już nie widzą tego co dzieje się w kraju : inflacji, obniżania się poziomu życia itd…. tego jak rząd oszukuje itd! Gościni

  • Gośćula pisze:

   100 %racji

  • Wojciech pisze:

   A gdzie ona była jak PO kazała strzelać do górników?!?!. Wtedy mogła płakać i wyzywać rządzących. Zabrakło odwagi? A może polski górnik jest mnie warty od tych nierobów podsypany h przez Putina i Łukaszenke. Wszyscy celebryci myślą, że są najmądrzejsi i mają monopol na prawdę. Niestety z reguły intelektualnie nie są w stanie odbić się od dna

  • Gość pisze:

   Prawda!

  • M52 pisze:

   Dobrze napisałeś, ta pani powinna się zapaść pod ziemię, wszyscy winni tylko nie ona, kompletny brak wyobraźni żeby się tylko przypodobać pseudo autorytetom. Gdyby nie nasze wojsko i policja z domu by nie wyszła, leje krokodyle łzy mając ludzi za idiotów.

  • Gość2 pisze:

   W pełni się z tobą zgadzam. Ta Kurdej-szatan gra sama przed sobą ale kiepska z niej aktorka.

  • Gość pisze:

   Ktoś dyktował,czy tak samo poszło?

  • Gośćgieka pisze:

   100PROCENT MASZ RACJE.!!!!!!

  • Bardzo dobry pisze:

   Ta kobieta razem z frasyniukiem powinna zatańczyć W tańcu z padalcami zwykle dna

  • Gość pisze:

   Brawo👍👏

  • Gość pisze:

   Za mała kara wstydź się kurde nie udawaj wstyd i hańba!!!!! 🤮🤮🤮🤮🤮🤮

  • Gość pisze:

   A ta dalej gra…dno

  • Gość pisze:

   Piękna odpowiedź

  • 222 pisze:

   Ci wszyscy „Goście” wszechwiedzący co działo się na granicy widzieli nie będąc tam. To jest fenomen zwolenników PO. „Nie byłem, nie widziałem, ale wiem. Bo mówił mi to kolega kolegi znajomego.

  • 222 pisze:

   Basia ma rację jak przyznaje mi rację! O jakim prawie ona mówi? Skąd ta wiedza? Co ona może powiedzieć o wojsku oprócz szargania jego dobrego imienia. Popierając ją okazujesz się być takim samym jak ona. A kim czy też czym ona jest dla Polaków czytałeś.