Barbara Kurdej-Szatan zmaga się z poważną chorobą. Najnowsze wyniki badań nie są dobre: „Wróciłam do leczenia”

Basia Kurdej-Szatan

Basia Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan zmaga się z ciężką chorobą. Wyniki badań, które niedawno zrobiła, nie pozostawiają złudzeń. Gwiazda musi wrócić do leczenia. Co jej dolega? To przez problemy ze zdrowiem przegrała Taniec z gwiazdami?

Barbara Kurdej-Szatan przyznała, że przez cały czas trwania Tańca z gwiazdami denerwowało ją to, że nazywano ją faworytką, a cały show jest „ustawionym”. „Gdzie ta ustawka?!” – pytała po ostatecznym werdykcie. Stwierdziła nawet, że może lepiej, że nie wygrała programu, gdyż przynajmniej nikt jej teraz nie zarzuci, iż wyniki były zmanipulowane. Ale taneczne widowisko Polsatu to jednak tylko rozrywka. Życie przynosi prawdziwe problemy.

Na co choruje Basia Kurdej-Szatan?

Wszystko zaczęło się kilka lat temu na palnie serialu M jak miłość, gdy gwiazda zauważyła w pachwinie małą, czarną kropeczkę.  Niestety ją zignorowała. Po jakimś czasie w miejscu kropeczki pojawił się obrzęk. Aktorka zgłosiła się do lekarza, ale ten uznał, że to prawdopodobnie alergia. Niestety nie była to żadna alergia, a ugryzienie zakażonego kleszcza, które doprowadziło do boreliozy.

Basia przyjmowała antybiotyki, korzystała z kuracji ziołowej i terapii prądami. Wydawało się, że chorobę udało się zaleczyć, ale w trakcie Tańca z Gwiazdami okazało się, że były to tylko pobożne życzenia.

Barbara Kurdej-Szatan, fot. Instagram

Barbara Kurdej-Szatan, fot. Instagram

Jak borelioza niszczy życie Basi Kurdej-Szatan?

Borelioza, to bardzo podstępna i uciążliwa wieloukładowa choroba bakteryjna, powodująca nie tylko zmiany skórne, czy osłabienie organizmu, ale także przewlekłe bóle mięśni i stawów. Cierpi na nią wiele znanych osobistości m.in. George W. Bush, Kasia Kowalska, Wojciech Jagielski, Richard Gere, Basia Pasek czy Avril Lavigne, która wspomina tak początek swojej choroby:

Czułam się tak, jakbym nie mogła oddychać, mówić ani się poruszyć. Myślałam, że umieram – wyznała dla magazyny „People” Avril.

Jeśli aż tak atakuje borelioza, to można sobie wyobrazić jakie katusze przeżywała Basia podczas prób do kolejnych odcinków Tańca z gwiazdami.

[wp_quiz id=”630″]

Jak Barbara Kurdej-Szatan  radzi sobie z chorobą?

Aktorka stara się zwracać uwagę pozytywne rzeczy, które się przytrafiają jej najbliższym. Ostatnio nakłoniła swojego partnera, w ramach akcji Movember, by zrobił kontrolne badania związane z  męskimi nowotworami. Wynik potwierdził, że Rafał Szatan jest zdrów jak ryba. Takie rzeczy sprawiają, że celebrytka czuje się szczęśliwa. Gorzej wypadają badania samej Basi.

Niestety, test wykazał, że nadal wszystko jest aktywne. Wróciłam do leczenia. Znów zaczęłam stosować naturalne metody. Jest to leczenie polegające na diecie oczyszczającej organizm, pozbywanie się grzybów i pasożytów – wyznała w rozmowie z „Rewią”.

Z pewnością jednym z powodów dla których Basia nie wytańczyła sobie Kryształowej Kuli, były dolegliwości związane z chorobą. Wierzymy, że niedługo miną. I życzymy zdrowia.


Rafał Szatan pociesza Barbarę Kurdej-Szatan - finał Tańca z Gwiazdami 10

Rafał Szatan pociesza Barbarę Kurdej-Szatan - finał Tańca z Gwiazdami 10

Rafał Szatan pociesza Barbarę Kurdej-Szatan - finał Tańca z Gwiazdami 10

Rafał Szatan pociesza Barbarę Kurdej-Szatan - finał Tańca z Gwiazdami 10

Barbara Kurdej-Szatan - finał Tańca z Gwiazdami 10

Barbara Kurdej-Szatan - finał Tańca z Gwiazdami 10

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×