Szukaj
Dziś czwartek, 18.04.2019

Barbara Bush nie żyje. Była Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych przegrała z podstępną chorobą

Barbara Bush nie żyje

Pożegnało ją czterech prezydentów

Barbara Bush nie żyje

Smutne wieści ze Stanów Zjednoczonych obiegły świat wczesnym rankiem 18 kwietnia 2018. Barbara Bush, żona 41 prezydenta Stanów Zjednoczonych i matka 43, Pierwsza Dama i niezmordowana promotorka literatury pięknej zmarła 17 kwietnia po przegranej walce z chorobą. Przez kilka dni media wypełniały się niepokojącymi wiadomościami o stanie jej zdrowia, aż wreszcie rzecznik George’a Busha potwierdził w oficjalnym oświadczeniu, że ukochana żona byłego prezydenta odeszła. Miała 92 lata.

Jej śmierć wywołała ogromne poruszenie. Melania Trump i Donald Trump wystosowali oficjalną notę, w której żegnają byłą Pierwszą Damę:

Będzie długo pamiętana za swoje silne oddanie wobec kraju i rodziny, którym dobrze służyła – podkreślili

Również Barack Obama i Michelle Obama nie omieszkali dorzucić paru słów od siebie – odwołali się do wartości, które Barbara Bush reprezentowała całe życie:

To jak przeżyła swoje życie będzie świadectwem tego, że służba ojczyźnie jest ważnym i szlachetnym powołaniem; będzie przykładem człowieczeństwa i przyzwoitości, które odzwierciedlają najlepsze cechy amerykańskiego ducha

Kilka słów od siebie dodał również George W. Bush, syn Pierwszej Damy, którego za życia doprowadziła do Owalnego Gabinetu:

Barbara Bush była niesamowitą Pierwszą Damą i kobietą jak żadna inna, która wniosła miłość i literaturę do życia milionów. Dla nas była czymś znacznie więcej.

Choć nie podano oficjalnych przyczyn śmierci Barbary, do prasy przedostała się wiadomość, że była leczona na chorobą Gravesa – podstępne autoimmunologiczne schorzenie o genetycznych korzeniach.

Rodzinie i najbliższym serdecznie współczujemy.

Nie żyje legendarny reżyser. Zdobywca Oscara przegrał walkę z chorobą

Antoni Pszoniak nie żyje. Odeszła gwiazda największych scen teatralnych

Koszmar! Nie żyje wybitny lekarz, który uratował Elisabeth Revol!Badasz się regularnie?

×