Szukaj

Barack Obama włączył się w dyskusję o Oscarach 2016. Swoim komentarzem dolał oliwy do ognia

Barack Obama o nominacjach do Oscarów 2016

Barack Obama o nominacjach do Oscarów 2016

Barack Obama o nominacjach do Oscarów 2016

Afera wokół tegorocznych nominacji do Oscarów trwa. Duża część środowiska artystycznego oskarża Akademię Filmową o celowe pominięcie czarnoskórych aktorów w nominacjach do najważniejszej statuetki w branży. Członkowie Akademii zdecydowanie nie czują się winnymi takiego obrotu sprawy. Do bojkotu włączyli się m.in. Will Smith, Lupita Nyong’o, Spike Lee.

Zobacz: Oscary 2016: Członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej zabrali głos w sprawie zarzutów o rasizm. Tłumaczą się ze swoich nominacji

Teraz do całego zamieszania odniósł się Barack Obama, który zastanawia się, czy aby na pewno Akademia sprawiedliwie „rozdała” nominacje.

Myślę, że Kalifornia jest przykładem niesamowitej różnorodności całej Ameryki. Prawdziwą siłą w sztuce jest opowiedzenia historii ludzkich z rożnych punktów widzenia. To buduje poczucie przynależności do wspólnoty, wielkiej wspaniałej, amerykańskiej rodziny. Branża filmowa powinna, tak jak każda inna, stawiać na talent i równe szanse dla wszystkich

Prezydent Stanów Zjednoczonych dał do zrozumienia, że to nie koniec tematu, a początek debaty, która powinna niedługo mieć miejsce.

Myślę, że debata o Oscarach jest tak  naprawdę tylko wyrazem tego szerszego problemu. Czy na pewno sprawdziliśmy to, by każdy miał równe szanse?

Jak zakończy się cała sprawa?

 Barack Obama

Barack Obama


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×