Szukaj

Ślicznotki z Bananarama mają razem już prawie 200 lat! Tak dzisiaj wyglądają gwiazdy hitu „Venus”

Bananarama

Bananarama

Bananarama to jeden z najpopularniejszych zespołów wokalnych świata. W latach 80. wylansował hit Venus, który do dziś jest niezwykle popularny. Z tria grupa zmieniła się w duet, ale wszystkie dziewczyny wciąż pozostają w dobrych relacjach.

Grupę Bananarama tworzyły Siobhan Fahey, Sara Dallin i Keren Woodward.  Sara i Keren mają po 59 lat i znały się od dziecka. Podczas studiowania dziennikarstwa modowego poznały starszą o trzy lata Siobhán Fahey. Połączyła je miłość do muzyki, a także oryginalny styl. Z wielką uwagą śledziły rozwijającą się brytyjską scenę punk rockową, która inspirowała je nie tylko muzycznie, ale też wizerunkowo.

Bananarama: historia grupy

W 1981 roku, dzięki temu, że mieszkały nad salą prób, poznały byłych muzyków Sex Pistols: Paula Cooka i Steve’a Jonesa, którzy pomogli im nagrać pierwszego singla. Utwór przepadł, ale wokalistki zostały zauważone. Następne piosenki tj. Robert De Niro’s Waiting…, Cruel Summer i Venus stały się już wielkimi hitami i ugruntowały pozycję tria na muzycznym rynku.

W latach 80. wokalistki zostały matkami. Keren Woodward urodziła syna Toma ze związku z modelem Davidem Scottem Evansem, ale na stałe związała się z Andrew Ridgeleyem, kolegą Georga’a Michaela z duetu Wham!

Na pierwszym poważnym spotkaniu powiedział, że nie chce dzieci, psów ani Londynu. A ja miałam dziecko, dwa psy i mieszkanie w mieście. Przebolał to – wspominała w jednym z wywiadów.

Po tym jak w 1987 roku Siobhan Fahey wyszła za mąż za muzyka zespołu Eurythmics – Dave’a Stewarta, opuściła zespół. Założyła wówczas duet wokalny Shakespears Sister, który wylansowała megahit Stay.

Kiedy Siobhan odeszła, to nigdy nie czułyśmy, że się pokłóciłyśmy. Po prostu chciała się przenieść do Ameryki i zacząć coś innego… – wspomina Keren Woodward.

Na  miejsce Siobhan przyjęto Jacquie O’Sullivan, ale dziewczyna zaledwie po trzech latach opuściła Bananaramę. Wtedy Keren i Sara postanowiły kontynuować karierę w duecie. Nigdy już ich piosenki nie zdobyły takiej sławy jak w latach 80., ale wokalistki wciąż są aktywne i koncertują. W ubiegłym roku wydały nowy album In Stereo oraz zorganizowały trasę wspominkową, na którą zaprosiły byłą członkinię grupy – Siobhan.

Pomysł na wspólną trasę powstał po imprezie tanecznej w kuchni w domu Siobhan. Zapytałyśmy ją, co sądzi o tym, byśmy znów wystąpiły razem. Nie wiedziała, co powiedzieć – wspomina Keren.

Trasa odniosła sukces, ale dziewczyny znów się zawodowo rozstały. Siobhan reaktywowała swój duet Shakespears Sister, a pozostałe wokalistki wciąż kontynuują karierę jako Bananarama.

Byłyśmy przyjaciółkami, które założyły zespół. Nie spotkałyśmy się na przesłuchaniach, nie zostałyśmy wybrane przez wytwórnię, menedżment czy w programie telewizyjnym. Kiedy jesteś w zespole, to jesteś w nim przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Jeśli się nie lubicie, to wszystko zaczyna się walić bardzo szybko, co prawdopodobnie stało się w Fifth Harmony – mówi Keren.

Bananarama obecnie. Zdjęcia i nowe piosenki

Dziewczyny mają już prawie po 60 lat, ale wciąż wyglądają młodo i atrakcyjnie. Wszystkim wokalistkom życzymy powodzenia i czekamy na nowe utwory.

Najnowszy singiel Bananaramy:

W październiku dziewczyny wydadzą swoją książkę biograficzną pt. Our Lives.


Bananarama

Bananarama

Bananarama

Bananarama

Bananarama

Bananarama podczas ostatniej wspólnej trasy w 2019 roku

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

×