Smutna wiadomość. Koniec Charytatywnego Balu Dziennikarzy. Po 20 latach fundacja zakończyła działalność

Charytatywny Bal Dziennikarzy

Charytatywny Bal Dziennikarzy

Katarzyna Kolenda-Zalewska ogłosiła a swoim Instagramie szokująca wiadomość. Charytatywny Bal Dziennikarzy już się nigdy nie odbędzie. Zobacz, co się wydarzyło.

Katarzyna Kolenda-Zalewska opublikowała na swoim Instagramie wpis, którym zasmuciła bardzo wielu, nie tylko dziennikarzy, ale też obserwatorów życia publicznego w Polsce. Ogłosiła koniec Balu Charytatywnego Dziennikarzy i zamknięcie fundacji. Skończyła się pewna epoka.

Fundacja Charytatywny Bal Dziennikarzy kończy działalność

W 2018 roku po raz ostatni odbył się Charytatywny Bal Dziennikarzy. Mateusz Hładki, prezes fundacji organizującej wydarzenie, skomentował wtedy ten fakt słowami:

Z roku na rok pozyskiwanie sponsorów przychodziło z coraz większym trudem. Pojawiło się ryzyko, że koszt balu będzie wyższy niż zyski z niego.

Władze Fundacji Charytatywny Bal Dziennikarzy zdecydowały wtedy też, że impreza będzie ostatnią z tego cyklu, a w 2020 roku się już nie odbędzie.

Teraz ten smutny fakt potwierdziła na swoim Instagramie Katarzyna Kolenda-Zaleska. Oficjalnie fundacja została zamknięta po 20 latach działalności. Niewątpliwie skończyła się pewna epoka. Bale dziennikarzy były słynne w środowisku i co roku przyciągały rzesze znanych postaci z branży, jak chociażby ten ostatni, w 2019 roku.

Pożegnanie z Charytatywnym Balem Dziennikarzy. Zamknęliśmy fundację po ponad 20 latach. To był cudowny czas! I mam nadzieję, że wiele innych bali przed nami! Dziękujemy naszym prezesom i prezeskom! Środowisko dziennikarskie trzyma się mocno. #baldziennikarzy #wolnemedia #freepress – napisała, mimo wszystko z optymizmem, swoim na Instagramie Katarzyna Kolenda-Zaleska.

To oznacza, że nie będą już zbierane fundusze na cele charytatywne, a my nie będziemy mogli podziwiać gwiazd w niesamowitych stylizacjach.

Na wieści przyniesione przez Zaleską natychmiast zareagowała Kinga Rusin, publikując symbol złamanego serca. Marta Kuligowska napisała:

Wspaniały czas za nami. Ale z optymizmem patrzymy w przyszłość.

Natychmiast pojawiło się mnóstwo pytań i słów niedowierzania:

  • Dlaczego zamknięta?
  • Szkoda.
  • Dlaczego pożegnanie?
  • Niech żyją wolne media!
  • Ale o co chodzi? – piszą internauci.

Charytatywny Bal Dziennikarzy pierwszy raz odbył się w 1998 roku. Dotychczas zorganizowano 18 edycji. Wpływy z biletów i aukcji prowadzonych w czasie imprezy, przeznaczano na szczytne cele. W dotychczasowych edycjach zebrano łącznie ponad 3 mln zł.

W naszej galerii zdjęcia z poprzednich edycji balu.


Katarzyna Kolenda-Zalewska - koniec Balu Charytatywnego Dziennikarzy i zamknięcie fundacji

Katarzyna Kolenda-Zalewska - koniec Balu Charytatywnego Dziennikarzy i zamknięcie fundacji

Mateusz Hładki, Monika Olejnik- Bal Dziennikarzy 2019

Mateusz Hładki, Monika Olejnik- Bal Dziennikarzy 2019

Daria Ładocha, Anna Wendzikowska - Bal Dziennikarzy 2019

Daria Ładocha, Anna Wendzikowska - Bal Dziennikarzy 2019

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×