BAFTA 2020: Hugh Grant tekstem z „Bridget Jones” pogratulował Renée Zellweger. Publiczność wybuchnęła śmiechem

Renee Zellweger i Hugh Grant na BAFTA 2020

Renee Zellweger i Hugh Grant na BAFTA 2020

Hugh Grant w żartobliwy sposób pogratulował Renée Zellweger nagrody BAFTA 2020, cytując na forum swoją słynną kwestię z filmu Dziennik Bridget Jones. Publiczność zareagowała śmiechem.

Hugh Grant i Renée Zellweger po raz pierwszy poznali się 16 lat temu na planie legendarnej komedii romantycznej Dziennik Bridget Jones, w której to ona wcieliła się w główną bohaterkę, a on zagrał Daniela Cleavera – kochliwego szefa, z którym Bridget wdaje się w romans.

Aktorzy trafili na siebie na tegorocznym rozdaniu nagród BAFTA. Zellweger została po raz kolejny nagrodzona za swój występ w filmie Judy, za co Hugh Grant pogratulował jej ze sceny. Przy okazji nawiązał do planu Dziennika Bridget Jones.

BAFTA 2020: Hugh Grant gratuluje Réene Zellweger

Para za sceną najpierw wymieniła się uściskami i pocałunkami, potem aktor wyszedł na podium, aby zapowiedzieć zwycięzcę w kategorii najlepszy film. Jednak zanim to zrobił, zwrócił się do Renee w następujących słowach:

Przede wszystkim, gratuluję Jones. To była bardzo, bardzo, głupia mała sukienka, pomyślałem – powiedział, cytując słowa, które padły w jednej ze scen.

Aktor, komentując oszałamiającą różową sukienkę aktorki, odniósł się do słynnej sceny, w której postać grana przez Granta uwodzi filmową Bridget i próbuje ją rozebrać, mówiąc przy tym:

To są bardzo głupie, małe buty, Jones. I to jest bardzo głupia, mała sukienka. I to są, k****, absolutnie ogromne majtki.

Bridget Jones 1

Aktor żartował dalej. Odniósł się również do swojego filmowego rywala, z którym konkurował o względy Bridget Jones – Marca Darcy’ego, którego z kolei zagrał Colin Firth.

Kategoria najlepszego filmu, to niesamowita grupa filmów, naprawdę inspirujących. Głosowałem [za nagrodą], zwykle tego nie robię. Chyba, że szczególnie staram się zapobiec wygranej Colina Firtha.

Sama Renee Zellweger odbierając nagrodę powiedziała:

Dzielenie się z wami tym doświadczeniem i dzisiejszym wieczorem należy do wielkich błogosławieństw mego życia i jestem bardzo wdzięczna. Panno Garland, Londyn, miasto, które zawsze tak bardzo cię kochało, wciąż cię kocha.

Aktorka odniosła się w ten sposób do postaci Judy Garland, którą zagrała w filmie Judy.


Renee Zellweger i Hugh Grant na BAFTA 2020

Renee Zellweger i Hugh Grant na BAFTA 2020

Renee Zellweger, BAFTA 2020

Renee Zellweger, BAFTA 2020

Hugh Grant, BAFTA 2020

Hugh Grant, BAFTA 2020

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×