Szukaj

BAFTA cofnęła nominację dla „Bohemian Rhapsody”! Mega skandal tuż przed wręczeniem nagród!

Bohemian Rhapsody traci nominację do nagrody BAFTA

Bohemian Rhapsody traci nominację do nagrody BAFTA

Bohemian Rhapsody straciło nominację do nagrody BAFTA

Reżyser Bohemian Rhapsody stracił nominację do nagrody BAFTA 2019. Powodem decyzji organizatorów jest medialny skandal z pedofilią w tle. Przeczytaj oficjalne oświadczenie Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych.

Wielki skandal tuż przed rozdaniem nagród BAFTA 2019, które zostaną wręczone 10 lutego w Londynie. Jak informuje amerykańska organizacja LGBT walcząca m.in. z homofobią – GLAAD, film Bohemian Rhapsody stracił właśnie nominację w jednej z najważniejszych kategorii. Wiadomo już, że produkcja nie doczeka się wyróżnienia dla Najlepszego reżysera. Powód? Oskarżenia o molestowanie seksualne nieletnich chłopców przez wyrzuconego z hukiem z planu autora kinowego hitu.

Bryan Singer został zwolniony z pracy na planie filmu o życiu lidera zespołu QueenFreddiego Mercury’ego, po tym, jak do mediów przedostały się skandaliczne doniesienia o „nierzetelnych zachowaniach na planie w stosunku do nieletnich chłopców”.

Oskarżony o skłonności pedofilskie reżyser stanowczo odcina się od stawianych mu zarzutów. To jednak nie wystarczyło, by producenci Bohemian Rhapsody zakończyli z nim współpracę na trzy dni przed ostatnim klapsem na planie. Pomimo rozstania w nieprzyjemnej atmosferze, jego nazwisko można dostrzec w napisach końcowych.

BAFTA w swoim oświadczeniu oznajmiła o wstrzymaniu nominacji dla Bryana Singera:

BAFTA uważa, że rzekome zachowanie jest kompletnie nieakceptowalne i niezgodne z naszymi wartościami. Z tego powodu zawiesiliśmy nominację dla filmu pana Singera. BAFTA zauważyła, że pan Singer zaprzecza tym oskarżeniom. Zawieszenie jego nominacji zostanie podtrzymane, dopóki nie wyjaśni się cała sprawa z oskarżeniami.

Chociaż 53-letni skandalista stracił szansę na wymarzoną statuetkę, sam film wciąż walczy o nagrodę w pozostałych siedmiu kategoriach: najlepszy film brytyjski, najlepszy aktor (Rami Malek), zdjęcia, montaż, kostiumy, charakteryzacja i dźwięk.

Przypomnijmy, że do nagrody BAFTA 2019 w czterech kategoriach nominowany jest film Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego.

Księżna Diana koncertowo oszukała wszystkich! W spektakularnym przekręcie pomagał jej sam Freddie Mercury!

Tłum gwiazd na SAG Awards 2019. Kto pojawił się na czerwonym dywanie?

Oscary 2019: Trzy nominacje dla „Zimnej wojny”! Poznaj oficjalną listę kandydatów!


Bryan Singer- reżyser Bohemian Rhapsody

Bryan Singer- reżyser Bohemian Rhapsody

Bryan Singer- reżyser Bohemian Rhapsody

Bryan Singer- reżyser Bohemian Rhapsody

Bryan_Singer- reżyser Bohemian Rhapsody

Bryan_Singer- reżyser Bohemian Rhapsody

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×