Artur Orzech jeszcze nie usłyszał propozycji od TVP, a już wie, że skomentuje Eurowizję 2021. Ma sprytny plan

Artur Orzech

Artur Orzech

Artur Orzech niedawno pożegnał się z Telewizją Polską. Dziennikarz już wie, czym zajmie się w przyszłości. W nowym wywiadzie opowiedział o swoich planach.

Artur Orzech przez wiele lat był jedną z czołowych gwiazd Telewizji Polskiej. Od 1992 roku m.in. komentował finały i półfinały Konkursu Piosenki Eurowizji. Przez dwa sezony prowadził nową odsłonę Szansy na sukces, której wcześniejszym gospodarzem był Wojciech Mann.

To jednak należy już do przeszłości. TVP pod koniec marca zrezygnowała z dalszej współpracy z Orzechem. W tej sprawie wydała oficjalne oświadczenie, z którego wynika, że prowadzący za późno przekazał, iż nie weźmie udziału w zaplanowanych nagraniach. W ostatnim momencie znaleziono za niego zastępstwo:

TVP podjęła błyskawiczną decyzję, która pozwoliła uniknąć strat finansowych oraz wizerunkowych, zapraszając do prowadzenia „Szansy na sukces” pana Marka Sierockiego, cenionego i doświadczonego dziennikarza muzycznego. Zmiana prowadzącego nastąpiła w wyniku niedotrzymania przez Artura Orzecha warunków umowy z TVP.

Orzech nie pozostawił tego komunikatu bez reakcji. W jednym z postów na Facebooku napisał, że sam rozwiązał umowę, przez co musiał zapłacić karę:

Gdyby to Telewizja Polska zerwała ze mną umowę, nie musiałbym płacić kar umownych za zerwanie jej przeze mnie. Szkoda czasu i słów. Amen – cytuje wpis na Facebooku Orzecha Pomponik.

Czym Artur Orzech zajmie się po odejściu z TVP?

Chociaż Artur Orzech nie prowadzi Szansy na sukces, nie wiadomo, czy skomentuje Eurowizję w TVP. W nowym wywiadzie zdradził, że jest gotowy na najgorszą ewentualność:

Mamy prawie koniec kwietnia, pierwszy finał Eurowizji już za kilkanaście dni. Cisza trwa, a ja widzę wszędzie posty z pytaniem, kto za mnie będzie komentował to wydarzenie. Jestem na tyle doświadczonym i dojrzałym człowiekiem, by zdawać sobie sprawę z tego, jak wygląda sytuacja. Nie jestem natomiast idiotą, by nie spodziewać się decyzji dla mnie najgorszej – komentował w wywiadzie z Onetem.

Dziennikarz dodał, że nie zamierza nie komentować Eurowizji. Jeśli nie usłyszy takiej propozycji od TVP, chce to zrobić w swoich mediach społecznościowych, w tym na YouTube:

Mam świadomość tego, że tylko Telewizja Publiczna ma prawa do nadawania konkursu i komentowania. Nie chcę stać ponad prawem, tylko się do niego dostosować. […] Myślę, że będę pisał komentarze. Tego nikt mi nie zabroni. Oficjalna strona konkursu już udostępniła teledyski rywalizujących wykonawców i zamierzam się do nich odnieść.

Artur Orzech podkreślił, że aktualnie szuka najlepszego miejsca w sieci, gdzie mógłby kontynuować swoją karierę:

Dzięki moim studentom wiem, że Facebook się już zdezaktualizował, młodzi ludzie tam już nie zaglądają. W tej chwili w użyciu są Instagram i TikTok. Może tam byłby większy zasięg i inne możliwości? Na Instagramie można robić livestreaming… Podjąłem decyzję „na teraz”, ale muszę się jeszcze nad tym zastanowić.

Będziecie śledzić jego aktywność?

 


Artur Orzech – Szansa na sukces 2020 finał

Artur Orzech – Szansa na sukces 2020 finał

Artur Orzech - TeleKamery 2017

Artur Orzech - TeleKamery 2017

Artur Orzech - Opole 2016

Artur Orzech - Opole 2016

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×