Szukaj

Artur Barciś chciał popełnić samobójstwo: „Pijany, w nocy poszedłem na most”. Był w dołku

Artur Barciś

Artur Barciś

Artur Barciś opowiedział o bardzo trudnym okresie w swoim życiu. Myślał nawet o samobójstwie. Był o krok od najgorszego.

Depresja to podstępna choroba, o której jeszcze ciągle się uczymy. Światowy Dzień Walki z Depresją, który jest obchodzony 23 lutego, powoduje, że społeczeństwo jest edukowane na temat schorzenia, które przestaje być tabu. Wielu znanych ludzi przyznało się do zmagań z tym ogromnym problemem.

Wypowiedziała się na ten temat Zosia Zborowska, która opisała, jak sama walczy z chorobą. Problemowi osobny wpis poświęciła także Ania Lewandowska, która otrzymała ogromną ilość listów, w których ludzie dzielą się z nią swoimi traumatycznymi przeżyciami.

Okazuje się, że także jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, Artur Barciś, ma za sobą bardzo trudny czas.

Artur Barciś myślał o samobójstwie

Artur Barciś to jeden z najbardziej popularnych aktorów w Polsce. Jego kreacja w Ranczu przyniosła mu wielu fanów – brawurowo wcielił się w podstępnego i żądnego władzy Arkadiusza Czerapacha, prawą rękę wójta. Widzowie nie zapomnieli także jego roli w Miodowych latach, gdzie jako Tadeusz Norek bawił do łez.

Zyskał uznanie widzów, wcielając się zarówno w role komediowe, jak i w dramatyczne. Kochają go także fani teatru. Realizuje się zawodowo również jako aktor dubbingowy i reżyser. Jednak nie zawsze jego życie było usłane różami. Ma za sobą bardzo trudne chwile.

Kilka lat temu w wywiadzie dla Polska Times opowiedział o najtrudniejszym okresie w swoim życiu.

Owszem, miałem trudne sytuacje w życiu, kiedy w wyniku różnych zbiegów okoliczności wydawało mi się, że już sobie nie poradzę, że gorzej być nie może. W wyniku wybuchu stanu wojennego straciłem niemalże wszystko – przede wszystkim straciłem film, przez który wcześniej zwolniłem się z teatru, a więc straciłem etat w Warszawie. Wydawało mi się, że mój świat się zawalił – mówił wówczas aktor.

Wszystko to spowodowało, że aktor nie mógł poradzić sobie z codziennością. Myślał o samobójstwie, był już nawet o krok od najgorszego:

Pamiętam, że pijany, w nocy poszedłem na most Śląsko-Dąbrowski i chciałem ze sobą skończyć. Do dziś nie wiem, co mnie powstrzymało – powiedział dla magazynu Na żywo.

Na szczęście trudne czasy się dla niego skończyły. Na planie serialu Pan na Żuławach poznał Beatę, która odmieniła jego życie. On odgrywał tam rolę Stefana Leszczaka, a ona była asystentką montażystki. Między nimi zaiskrzyło podczas powrotu do Warszawy. Razem z żoną tworzą udany związek już 35 lat.


Artus Barciś ma koronawirusa

Artus Barciś ma koronawirusa

Artur Barciś i jego rola w Ranczo

Artur Barciś i jego rola w Ranczo

Artur Barciś – Wigilia gwiazd w ATM 2018

Artur Barciś – Wigilia gwiazd w ATM 2018

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×