Archie Harrison nosi inne nazwisko niż Meghan Markle i książę Harry. Wyjaśniamy dlaczego

Meghan Markle - nazwisko dziecka

Meghan Markle - nazwisko dziecka

Archie Harrison Mountbatten-Windsor ma inne nazwisko niż jego rodzice: Meghan Markle i książę Harry. Wszystko przez zasady panujące na brytyjskim dworze.

Meghan Markle i książę Harry w środę w samo południe pokazali światu swoje pierwsze dziecko, a kilka godzin później zdradzili jego imiona – Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Czujni fani rodziny królewskiej zwrócili uwagę na oryginalne nazwisko chłopca, które jest inne niż rodziców. Z czego to wynika?

Zobacz też: Syn Meghan Markle nie nosi tytułu książęcego, a dzieci księżnej Kate tak. Jak do tego doszło?

Książęca para w ten sposób chciała upamiętnić pradziadka chłopca – księcia Filipa. Chociaż obecnie panujący ród jest przedstawicielem dynastii Windsorów, to potomkowie Elżbiety II i Filipa Mountbattena, księcia Edynburga, noszą formalnie nazwisko Mountbatten-Windsor.

Dlaczego więc nazwisko to nie utrwaliło się opinii publicznej? Bliscy członkowie rodziny królewskiej, zgodnie z tradycyjnym zwyczajem, mogą posługiwać się nazwiskiem terytorialnym. Taką decyzję podęli m.in. książę Harry i książę William, kiedy wstąpili do wojska.

Wybranie nazwiska Mountbatten-Windsor dla syna Meghan Markle i Harry’ego może więc być nie tylko wzruszającym ukłonem w stronę seniora rodu, ale także całej rodziny królewskiej.

Dodajmy, że Harry i Meghan ogłosili imię małego Archiego na swoich oficjalnych mediach społecznościowych. Wydali wówczas oświadczenie o następującej treści:

Książę i księżna Sussex mają przyjemność ogłosić, że nazwali swoje pierworodne dziecko: Archie Harrison Mountbatten-Windsor. Tego popołudnia Ich Królewskie Wysokości na zamku w Windsorze przedstawiły Jej Królewskiej Wysokości ósmego prawnuka. Książę Edynburga i matka księżnej byli również obecni przy tej wyjątkowej okazji – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Dobry wybór?

View this post on Instagram

The Duke and Duchess of Sussex are pleased to announce they have named their first born child: Archie Harrison Mountbatten-Windsor This afternoon Their Royal Highnesses introduced Her Majesty The Queen to her eighth great-grandchild at Windsor Castle. The Duke of Edinburgh and The Duchess’ mother were also present for this special occasion. Photo credit: Chris Allerton ©️SussexRoyal

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Zobacz: Książę George wyjawił największą tajemnicę dotyczącą syna Meghan Markle! Wszyscy to przeoczyli!

Zobacz: Co robiła księżna Kate, gdy Meghan Markle pokazywała syna? Do sieci trafiły zdjęcia zrobione przez paparazzi

Zobacz: Pierwszy wywiad z Meghan Markle po porodzie. Opowiedziała o synu – do kogo jest podobny? Księżna ma pewne wątpliwości [WIDEO]


Królowa Elżbieta II na spotkaniu z Archie Harrisonem, synem Harry'ego i Meghan

Królowa Elżbieta II na spotkaniu z Archie Harrisonem, synem Harry'ego i Meghan

Pierwsze zdjęcie syna Meghan Markle i księcia Harry'ego

Pierwsze zdjęcie syna Meghan Markle i księcia Harry'ego

Meghan Markle i Archie Harrison

Meghan Markle i Archie Harrison

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×