Szukaj

Córka Antoniego Macierewicza. Jak wygląda i czym zajmuje się Aleksandra? Ma na swoim koncie spory skandal

Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz zrobił nie tylko polityczną karierę, ale sprawdził się też w roli ojca. Polityk ma piękną i zdolną córkę. Jak wygląda i czym zajmuje się Aleksandra?

Antoni Macierewicz jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polityków w kraju. Jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości, gdzie od 2013 roku pełni funkcję wiceprezesa. Na swoim koncie ma też kilka najważniejszych stanowisk w rządzie. Był między innymi Ministrem Spraw Wewnętrznych, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego, a ostatnio Ministrem Obrony Narodowej. W styczniu 2018 roku został powołany przez swojego następcę na stanowisku szefa MON, Mariusza Błaszczaka na przewodniczącego Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego pod Smoleńskiem, w którym zginął między innymi prezydent Lech Kaczyński z żoną Marią.

Macierewicz karierę polityczną łączył z życiem rodzinnym. Razem ze swoją żoną Hanną wychowywali córkę Aleksandrę. Teraz jest ona już dorosłą kobietą, która odnosi sukcesy w zupełnie innej dziedzinie niż jej ojciec.

Antoni Macierewicz ma córkę. Jak wygląda i czym zajmuje się Aleksandra?

Polityk z Prawa i Sprawiedliwości może się pochwalić nie tylko karierą w rządzie, ale także sukcesami swojej jedynej córki. Aleksandra Macierewicz, po mężu Wesołowska, interesuje się biochemią i z tym związała swoją przyszłość.

Kobieta pracuje na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a w 2010 roku utworzyła Fundację Bank Mleka Kobiecego, która zajmuje się badaniem i wykorzystywaniem mleka kobiecego, oraz promuje korzyści płynące z naturalnego sposobu karmienia niemowląt. Aleksandra nie ukrywa, że była oceniana przez pryzmat działalności politycznej ojca.

Być może czasem ludzie mają problem z oddzieleniem tego, co ktoś robi, od swojego stosunku wobec spokrewnionego z tą osobą polityka, zwłaszcza takiego, który budzi silne emocje. Ja tego długo nie odczuwałam, ludzie, z którymi się stykam w życiu zawodowym, na uczelni, to osoby o bardzo różnych poglądach, łączą nas sprawy merytoryczne – mówiła w rozmowie z Wprost.

Aleksandra Wesołowska już dawno skończyła 40 lat i jest szczęśliwą matką czworga dzieci. Kilka lat temu była bohaterką finansowego skandalu, po tym jak media poinformowały, że na konto jej fundacji wpłynęło 400 tys. złotych z państwowej kasy:

Po raz pierwszy moja działalność zawodowa została wtedy powiązana i wykorzystana jako element walki politycznej. Sukcesy zawdzięczam swojej wieloletniej pracy i całego zespołu. Jako naukowiec stawiam sobie pewne cele i je realizuję. O granty wnioskowałam cztery lata temu i wnioskuję dzisiaj – tłumaczyła badaczka.

W naszej galerii możecie zobaczyć, jak wygląda zdolna Aleksandra.

Wiedzieliście, że Antoni Macierewicz ma taką piękną córkę?


Aleksandra Wesołowska- córka Antoniego Macierewicza

Aleksandra Wesołowska- córka Antoniego Macierewicza

Aleksandra Wesołowska- córka Antoniego Macierewicza

Aleksandra Wesołowska- córka Antoniego Macierewicza

Aleksandra Wesołowska - córka Antoniego Macierewicza

Aleksandra Wesołowska - córka Antoniego Macierewicza

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×