Antoni Gucwiński nie żyje. Zmarła legenda TVP. Jego program doczekał się 750 odcinków

Antoni Gucwiński z żoną

Antoni Gucwiński z żoną

Antoni Gucwiński nie żyje. Zmarła legenda TVP, która przez lata związana była ze światem zwierząt. Smutną wiadomość przekazał prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. Co było przyczyną śmierci?

Zmarł Antoni Gucwiński

Antoni Gucwiński nie żyje. Informację o śmierci byłego dyrektora wrocławskiego ZOO, któremu rozpoznawalność ogólnokrajową przyniósł program Z kamerą wśród zwierząt, przekazał na Facebooku prezydent Wrocławia – Jacek Sutryk. W komunikacie do przyjaciół napisał:

Zmarł Antoni Gucwiński – wieloletni legendarny dyrektor ZOO Wrocław. Przez lata program „Z kamerą wśród zwierząt”, który prowadził wraz żoną uczył nas wrażliwości wobec naszych „braci mniejszych”. Będzie nam go ogromnie brakować.

W komentarzach nie brakuje słów wsparcia dla bliskich Gucwińskiego. Wielu nie może pogodzić się z odejściem mężczyzny, który pozostawił po sobie mnóstwo ciepłych wspomnień:

  • Wielka strata, przekazuję najbliższym wyrazy współczucia.
  • Program na którym się wychowałem. Legenda Wrocławia. Wyrazy współczucia.
  • Fantastyczny człowiek. Mocno przeżył nalot na Niego i ukochaną żonę Hankę, a także sposób, w jaki Państwu Gucwińskim „podziękowano” za ponad 40 lat pracy w ZOO, budowie jego prestiżu i promocji miasta za granicą. Miałem zaszczyt znać p. Antoniego i wiem, jak ciężko znosił nagonkę na siebie i żonę. Niech spoczywa w pokoju.
  • Wyrazy współczucia Rodzinie . Odeszła Legenda.

Przyczyny śmierci Antoniego Gucwińskiego nie zostały podane do wiadomości publicznej. Miał 89 lat.

Przykry dzień we Wrocławiu.Zmarł Antoni Gucwiński – wieloletni legendarny dyrektor ZOO Wrocław. Przez lata program „Z…

Posted by Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk on Wednesday, December 8, 2021

Kim był Antoni Gucwiński?

Antoni Gucwiński urodził się 24 sierpnia 1932 roku w Porębie Małej w Małopolsce. Po ukończeniu studiów na krakowskiej Wyższej Szkole Rolniczej przeniósł się do Wrocławia, gdzie zatrudnił się w lokalnym ZOO na stanowisku badawczym. Od tamtej pory związany był ze światem zwierząt.

W 1962 roku ukończył Akademię Rolniczą we Wrocławiu, na której studiował razem z żoną Hanną, a cztery lata później został dyrektorem ogrodu zoologicznego. Z tamtejszym ZOO związany był od 1966 do 2006 toku. Popularność i rozpoznawalność ogólnokrajową przyniósł mu program Z kamerą wśród zwierząt, który emitowała TVP. Wyświetlono ponad 750 odcinków, w których Gocwińscy omawiali życie najrzadszych gatunków.

Mężczyzna przez chwilę związany był ze światem polityki:

W roku 1989 startował bez powodzenia w wyborach do Senatu z ramienia PZPR. W roku 2004 starał się o mandat europosła jako kandydat SLD-UP, ale ponownie nie uzyskał wystarczającej liczby głosów. Kilkanaście miesięcy później startował w wyborach do Sejmu jako przedstawiciel PSL, ale ponownie jego kandydatura nie uzyskała wymagającego poparcia – czytamy na stronie wp.pl.


Antoni Gucwiński z żoną

Antoni Gucwiński z żoną

Antoni Gucwiński z żoną

Antoni Gucwiński z żoną

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×