Antek Królikowski stracił pracę. To konsekwencje jego wcześniejszej decyzji

Antek Królikowski

Antek Królikowski

Antek Królikowski zdradził w wywiadzie, w jakich okolicznościach stracił wymarzoną rolę. Poniósł konsekwencje wcześniejszej decyzji.

Antek Królikowski jest jednym z najbardziej popularnych aktorów młodego pokolenia. Ma na swoim koncie imponującą listę produkcji, w których się pojawił. Jednak ostatnio najgłośniej jest o nim w kontekście burzliwego życia osobistego. W 2021 roku został mężem Joanny Opozdy, a krótko po ślubie okazało się, że nowożeńcy spodziewają się dziecka. Razem wyczekiwali na narodziny synka, ale już po tym, jak Vincent przyszedł na świat, okazało się, że jego rodzice się rozstali. W krótkim czasie media obiegła wiadomość, że aktor układa sobie życie u boku innej kobiety.

Królikowski wycofał się z social mediów i nie pojawia na imprezach. W jednym z wywiadów zdradził też, w jakich okolicznościach stracił pracę.

Antek Królikowski stracił pracę

Reżyser Paweł Woldan chciał obsadzić Antka Królikowskiego w roli młodego papieża. Spektakl Powołanie o drodze Karola Wojtyły do kapłaństwa powstawał dla Teatru Telewizji. Wszystko rozpoczyna się w Krakowie, do którego 18-letni Karol przybywa z Wadowic wraz z ojcem, aby podjąć studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, a kończy w momencie przyjmowania święceń kapłańskich z rąk kardynała Adama Sapiehy.

Woldan chciał pokazać papieża jako zwykłego chłopaka, który ma marzenia, jest wrażliwy, do tego mocno związanym z rodziną i dalekim od bycia duchownym.

Kiedy reżyser zaproponował Antoniemu Królikowskiemu rolę, aktor nie ukrywał zadowolenia, bo taka propozycja dla osoby bez wykształcenia aktorskiego, to prawdziwa gratka.

Takich propozycji się nie odrzuca — mówił w jednym z wywiadów.

W tamtym czasie Antek zagrał u Patryka Vegi  w głośniej produkcji Bad Boy. Wcielał się w agresywnego przywódcę gangu kibiców.

W prywatnym życiu bardzo sporadycznie chodzę na stadiony, na mecze, ani nie uczestniczę w fanatycznych spotkaniach. Na co dzień w ogóle staram się nie przesadzać w żadną stronę i próbuję szukać złotego środka — zdradził Antek.

W tamtym czasie Królikowski miał już na koncie skandal ze zniesławieniem policjantów, a przed sobą rozstanie z Joanną Opozdą. To jednak przez kontrowersyjny film Patryka Vegi stracił pracę. Już był w trakcie przygotowań do roli w Powołaniu, kiedy dowiedział się, że jednak nie zagra tej roli.

Tydzień przed zdjęciami zadzwonił reżyser, że ktoś z telewizji zobaczył zwiastun Bad Boya i że nie wypada, by ktoś taki zagrał papieża. Wcielił się w niego w końcu Józef Pawłowski – zdradził w Na żywo.

Antek Królikowski nie ukrywał, że żal mu straconej szansy.


Antek Królikowski w nowej fryzurze

Antek Królikowski w nowej fryzurze

Antoni Królikowski z partnerką - premiera spektaklu Ślub doskonały

Antoni Królikowski z partnerką - premiera spektaklu Ślub doskonały

Antoni Królikowski z partnerką - premiera spektaklu Ślub doskonały

Antoni Królikowski z partnerką - premiera spektaklu Ślub doskonały

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×