Antek Królikowski pożegnał ojca wzruszającym przemówieniem. Padły przepiękne słowa

Antek Królikowski – przemowa na pogrzebie ojca

Antek Królikowski – przemowa na pogrzebie ojca

Antek Królikowski pożegnał ojca wzruszającymi słowami podczas pogrzebu. Syn aktora zdobył się na przemówienie, które wzrusza do łez.

5 marca pożegnano Pawła Królikowskiego. W ostatniej drodze aktorowi towarzyszyli rodzina i przyjaciele, wśród których nie brakowało największych gwiazd szklanego ekranu. O godzinie 11.00 rozpoczęła się msza święta w kościele pw. Wniebowzięcia N.M.P. i św. Józefa Oblubieńca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Podczas pogrzebu Pawła Królikowskiego padło wiele wzruszających słów, po których żałobnicy nie byli w stanie ukryć wzruszenia. Po niejednym policzku popłynęła łza. Jako pierwszy aktora pożegnał wicepremier Piotr Gliński.

2 lata temu Paweł Królikowski został wybrany prezesem ZASP, obchodzącego wówczas stulecie istnienia. Na stanowisku tym wykazał się charakterystycznym dla Niego zaangażowaniem oraz troską o sprawy środowiska artystycznego. Drogi Panie Pawle, będzie nam brakować Pana serdecznego uśmiechu i Pana wielkiego serca, otwartego dla wszystkich potrzebujących. Będzie nam brakować artysty hojnie dzielącego się swoim talentem i zaangażowaniem.

Pogrzeb Pawła Królikowskiego

Pogrzeb Pawła Królikowskiego

Pogrzeb Pawła Królikowskiego: przemówienie Antka

Kilka minut po godzinie 12.00 poruszające przemówienie wygłosił również najstarszy syn aktora – Antek Królikowski. Żegnał go nie tylko jako wybitnego aktora, ale przede wszystkim jako kochającego ojca. W przepięknych słowach opowiedział o życiu taty.

W imieniu rodziny dziękuje za przybycie tak liczne. Tato wiem, że patrzysz na nas z góry. Wierzę, że Pan Bóg powierzył ci tam najpiękniejszą z ról. Dziękuje ci w imieniu kochającej żony Gosi i dzieci  – twoich małych Królików za wszystko. Za to, że nauczyłeś nas uśmiechać się do świata i do ludzi, pokazałeś, jaki piękny potrafi być tan świat i że warto być jego dobrą częścią. Nie było dla Ciebie rzeczy niemożliwych. Każdego dnia przypominałeś, żeby chciało nam się chcieć i udowadniałeś, że chcieć to móc. Dziękuje w imieniu Twoich rodziców dziadka Janka i Jadzi, że dałeś im wiele powodów do domu.

Antek swoją przemowę na pogrzebie Pawła Królikowskiego zakończył przysięgą.

Sam doczekałeś się wnuka i zostaniesz idolem Józka, kiedy dowie się, kim byłeś. Naszym bohaterem będziesz na zawsze.

W przemowie Antka ne zabrakło również czarnego humoru.

Dziękuję wszystkim, że do ostatnich dni umożliwiali Ci aktywność zawodową. Jesteś doskonałym aktorem, ale nigdy nie pokazywałeś mi jak grać, pokazywałeś jak żyć. Tato zawsze potrafiłeś obrócić w żart każdą sytuację – w końcu urodziłeś się w prima aprilis. Może wkrótce się spotkamy – w końcu w Polsce jest koronawirus. Ale tak jak uczyła nas mama, myjemy rączki. Możesz spać spokojnie, kochamy cię tato.

Paweł Królikowski po śmierci został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, który przyjęła jego żona. Odznaczenie nadawane jest za wybitne osiągnięcia na polu oświaty, nauki, sportu, kultury, sztuki, gospodarki, obronności kraju, działalności społecznej, służby państwowej oraz rozwijania dobrych stosunków z innymi krajami.

Kto pożegnał Pawła Królikowskiego?

W ostatniej drodze Pawła Królikowskiego żegnało wiele gwiazd. Na mszy świętej pojawili się artyści, którzy przez lata mieli okazję współpracować z aktorem. Wśród nich warto wymienić takie osobistości jak: Nina Terentiew, Katarzyna Skrzynecka, Agnieszka Włodarczyk, Ida Nowakowska, Katarzyna Warnke, Piotr Stramowski, Ilona Ostrowska, Artur Barciś, Artur Żmijewski czy Piotr Gąsowski.


Pogrzeb Pawła Królikowskiego

Pogrzeb Pawła Królikowskiego

Pogrzeb Pawła Królikowskiego

Pogrzeb Pawła Królikowskiego

Pogrzeb Pawła Królikowskiego

Pogrzeb Pawła Królikowskiego

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×