Szukaj

Antek Królikowski o zmarłym ojcu: „To jeszcze boli”. Zdobył się na intymne wyznanie. Serce pęka

Antek Królikowski i Paweł Królikowski

Antek Królikowski i Paweł Królikowski

Antoni Królikowski nadal nie pogodził się ze śmiercią ojca. Zdobył się na rozrywające serce słowa w wywiadzie, w którym wspomina Pawła Królikowskiego. Nie ukrywa, że jest mu ciężko.

Paweł Królikowski był jednym z najbardziej znanych aktorów w Polsce. Na szklanym ekranie zadebiutował prawie 40 lat temu. Był nie tylko znakomitym aktorem, ale i mężem, ojcem, a przez chwilę również dziadkiem.

Królikowski wcielał się w wiele legendarnych postaci serialowych, filmowych i teatralnych. Od 2016 roku był prezesem Związku Artystów Scen Polskich. Z posady zrezygnował na kilkanaście godzin przed śmiercią.

Paweł trafił do szpitala tuż przed Wigilią 2019. Wylądował na oddziale neurochirurgii, a jego stan był poważny. W 2015 roku aktor przeszedł poważną operację tętniaka mózgu i od tamtej pory zaczęły się jego problemy ze zdrowiem.

Na początku stycznia Małgorzata Ostrowska-Królikowska poinformowała, że stan jej męża jest dobry, jednak zmaga się z infekcją:

Paweł jest w dobrej formie. Niestety, zostanie jeszcze w szpitalu, bo wkradła się jakaś infekcja. To się zdarza. Konsultuję wszystko na bieżąco z lekarzem – powiedziała w Fakcie.

27 lutego na profilu Związku Artystów Scen Polskich na Facebooku pojawiła się informacja o śmierci Pawła Królikowskiego. Pogrążona w żałobie rodzina do dzisiaj nie jest w stanie pogodzić się z jego odejściem. Najbardziej przeżywa to Antek.

Antek Królikowski o tęsknocie za ojcem. Poruszające wspomnienie

Jedną z najważniejszych osób w życiu Antka był ojciec. Krótko po jego śmierci aktor przejął na siebie część obowiązków głowy rodziny. Pomagał mamie w codziennych czynnościach oraz brał aktywny udział w organizowaniu Festiwalu Kultury i Piosenki Polskiej i Czeskiej w Kudowie-Zdroju, podczas którego upamiętniono Pawła Królikowskiego.

Antoni robił wszystko, aby zatrzymać pamięć o ojcu. Przez dłuższy czas rozważał możliwość nakręcenia o nim filmu. Miał już pomysł na scenariusz:

Paweł był artystą, społecznikiem, ale dla Antka przede wszystkim fajnym tatą. I Antek chce też to pokazać w filmie. Ma już pomysł na scenariusz — donosi osoba z otoczenia Królikowskich.

Aktor nie był łatwym dzieckiem. Ostatnio wyjawił, że w wieku 22 lat trafił na izbę wytrzeźwień. Dopiero śmierć ojca otworzyła mu oczy i pozwoliła zrozumieć, co powinno być dla niego ważne.

W wywiadzie udzielonym dla miesięcznika Twój Styl zdradził, że mimo upływu czasu stale myśli o ojcu:

Po tej stracie czuję się jak dziecko, które tęskni za tatą. Potrzeba mi więcej czasu, żeby się jakoś od tego odbić. To jeszcze boli.

Paweł Królikowski był przede wszystkim kochającym ojcem, który zawsze służył dzieciom dobrą radą i pomocą. Jeśli było trzeba, potrafił również skrytykować decyzje dzieci. Antek zdobył się na intymne wyznanie.

Brak mi taty często, zwłaszcza gdy potrzebuję drogowskazu, rady. Zawsze mogłem do niego zadzwonić. Prosto z mostu mówił, co myśli. Łapię się czasem na tym, że sięgam po telefon i… wciąż mam jego numer w „ulubionych”. Nie umiem go wykasować. Często zastanawiam się: „Co by tata powiedział?”

Jesteśmy przekonani, że Paweł byłby teraz dumny z Antka, który stara się naprawić popełnione dotychczas błędy.


Antek Królikowski

Antek Królikowski

Paweł Królikowski
Antek i Paweł Królikowscy

Antek i Paweł Królikowscy

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×