To ona miała być pierwszą żoną księcia Karola! Przed oświadczynami potraktował ją w paskudny sposób

Książę Karol z niedoszłą żoną

Książę Karol z niedoszłą żoną

Z kim miał się ożenić książę Karol?

Książę Karol ożenił się z księżną Dianą w 1981 roku. Zanim zawarł związek małżeński, podobno spotykał się z około 20 kobietami. Jednej oświadczał się aż dwukrotnie. Kim jest Anna Wallace i dlaczego nie chciała zostać jego żoną?

Książę Karol niemal od młodości zadawał sobie sprawę z tego, że pewnego dnia obejmie tron Wielkiej Brytanii. Właśnie dlatego wywierano na niego sporą presję, by znalazł miłą żonę, zamieszkał z nią i doczekał się spadkobiercy. Sporo jednak czasu minęło zanim w jego życiu pojawiła się księżna Diana.

Znacznie wcześniej poznał kobietę, która na pozór wydawała się idealną kandydatką. Okazała się nią Anna Wallace, która miała nie tylko ognistą osobowość, ale także imponujące umiejętności myśliwskie. Karol dwukrotnie poprosił ją o rękę, za każdym razem spotkał się jednak z odmową.

Znajomość Karola i Anny ostatecznie zakończyła się podczas jednego z balów w rodzinie królewskiej. Wszystko przez to, że książę Walii niemal cały wieczór, ponoć celowo, ignorował swoją partnerkę. Jak wspominają świadkowie tego wydarzenia, Anna miała przyznać, że nigdy wcześniej tak źle nie została potraktowana:

Przez cały wieczór zostawiłeś mnie samą i teraz będziesz musiał beze mnie kontynuować ten wieczór i przyszłość beze mnie. Mówię „nie” – miała powiedzieć do Karola, gdy ten po kilku godzinach samotnego brylowania próbował zaprosić ją do tańca.

Anna wyszła za mąż za Johnny’ego Heskelha, z którym potem się rozwiodła. W brytyjskich mediach doczekała się statusu sobowtóra księżnej Diany, co zdaje się potwierdzać jej jedyne zdjęcie z tamtego okresu, jakie jest dostępne w internecie (publikujemy je poniżej).

Karol spotykał się także z siostrą księżnej Diany – Lady Sarą Spencer. Niewiele wiadomo o ich krótkim związku, który przetrwał zaledwie kilka tygodni w 1977 roku.

Ostatni list królowej Elżbiety II do księżnej Diany doprowadził do katastrofy? To nie były miłe słowa

Poważna kłótnia księcia Karola z Camillą Parker-Bowles. Poszło o księżną Dianę!

Książę Karol zablokował występ księżnej Diany w telewizji. Jego tajemnica została odkryta po latach


Anna Wallace – niedoszła żona księcia Karola

Anna Wallace – niedoszła żona księcia Karola

Książę Karol i Sarah Spencer w 1977 roku

Książę Karol i Sarah Spencer w 1977 roku

Książę Karol i Sarah Spencer w 1977 roku

Książę Karol i Sarah Spencer w 1977 roku

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×