Wdowa po Tomaszu Mackiewiczu odwiedziła „Dzień Dobry TVN”. To, co powiedziała o zmarłym mężu rozrywa serce

Anna Solska-Mackiewicz w Dzień Dobry TVN o śmierci męża

Anna Solska-Mackiewicz w Dzień Dobry TVN o śmierci męża

Anna Solska-Mackiewicz w Dzień Dobry TVN wspomina męża, Tomasza Mackiewicza, w drugą rocznicę śmierci. Podczas rozmowy z Kingą Rusin i Piotrem Kraśko padło wiele wzruszających słów.

Pod koniec stycznia 2018 roku Tomasz Mackiewicz podjął kolejną, ósmą już próbę wejścia zimowego na Nanga Parbat. Chociaż spełnił swoje marzenie i zdobył szczyt, zapłacił za to najwyższą cenę. Pięć dni po rozpoczęciu misji ogłoszono śmierć himalaisty. W marcu 2018 ojciec Tomasza, Witold, otrzymał z Pakistanu akt zgonu, w którym jako datę śmierci przyjęto 30 stycznia.

Anna Solska-Mackiewicz w Dzień Dobry TVN. Wzruszający wywiad z żoną Tomasza Mackiewicza

Producenci Dzień Dobry TVN postanowili uczcić drugą rocznicę śmierci Mackiewicza. Z tej okazji do studia zaprosili żonę mężczyzny, Annę Solską-Mackiewicz. Kobieta zdobyła się na wywiad, w trakcie którego nie zabrakło poruszających słów. Wdowa po Mackiewiczu odniosła się do książki Elisabeth Revol (towarzyszyła jej mężowi podczas ostatniej wyprawy) – Przeżyć. Moja tragedia na Nanga Parbat, w której opisano ostatnie chwile życia Tomasza.

Jest to strasznie bolesne, przyznaję. Wolę wiedzieć, co się tam wydarzyło, choć to rozrywa serce – przyznała w rozmowie z Kingą Rusin.

Tomasz Mackiewicz z żoną, Anną

Tomasz Mackiewicz z żoną Anną

Anna Solska-Mackiewicz przyznała, że książka Revol jest odpowiedzią na wszystkie pytania, jakie pojawiły się w ciągu ostatnich 24 miesięcy:

Intymność śmierci Tomka stała się publiczna.

Żona Mackiewicza stanęła w obronie himalaistki, na którą spadła fala krytyki, że zostawiła kolegę i pozwoliła mu zginąć. Jej zdaniem fala krytyki, jaka wylała się na Revol, jest nieuzasadniona:

Nie znając szczegółów, broniłam jej. Ona zrobiła dla niego wszystko, a nawet jeszcze więcej.

Żona Tomasza Mackiewicza postanowiła uczcić pamięć męża, realizując marzenia, których nie udało się mu spełnić. Razem z Elisabeth Revlon planują zbudować wodociąg w dolinie Diamir. Prace nad tym przedsięwzięciem są na razie w początkowej fazie, a szczegóły projektu owiane są tajemnicą.

Zobacz także: Odnaleziono ciało Tomasza Mackiewicza? Zdjęcia z Nanga Parbat


Tomasz Mackiewicz z żoną

Tomasz Mackiewicz z żoną

Tomasz Mackiewicz z żoną

Tomasz Mackiewicz z żoną

Żona Tomasza Mackiewicza zlinczowana w sieci

Żona Tomasza Mackiewicza zlinczowana w sieci

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×