Szukaj

Anna Puślecka pokazała swój „posiłek” za 600 złotych. Tak wygląda śniadanie chorej na raka gwiazdy

Anna Puślecka walczy z nowotworem piersi. Ostatnio wygrała refundację leku na tę chorobę. Sama nie może z niej skorzystać, więc musi płacić ogromne pieniądze za swoje leczenie. Zobaczcie, ile kosztują jedna dawka.
Anna Puślecka

Anna Puślecka

Anna Puślecka usłyszała straszną diagnozę. Nie jest na nią gotowa żadna kobieta – rak piersi. Przystąpiła do walki, żeby pokonać chorobę. W tej walce ma wsparcie: najbliżsi, przyjaciele, a także mnóstwo kobiet. Niestety wraz z postępem leczenia zaczęły się problemy. Nie tak dawno pisaliśmy, jak dziennikarka otwarcie wytknęła publicznej służbie zdrowia błędy, które powodują, że zamiast wspierać pacjenta w leczeniu, skutecznie się go demotywuje, a przede wszystkim nie ma żadnego wsparcia finansowego w postaci refundacji potrzebnych leków.

Zobacz: Gwiazda “Dzień Dobry TVN” pokazała się po chemioterapii: “Coś się traci, coś się zyskuje”. Teraz szuka pomocy lekarskiej w Szwajcarii

Anna Puślecka – walczy o zdrowie

Dziennikarka skierowała list otwarty do ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego. Poruszyła w nim ogromnie ważny problem chorych – brak refundacji rybocyklibu, czyli leku, który może uratować życie. Można go kupić, ale nie każdego stać na tak ogromny wydatek. Miesięczny koszt terapii wynosi ok. 12 tys. złotych. Okazuje się, że Polska jest jedynym krajem należącym do Unii Europejskiej, który nie refunduje rybocyklibu.

Po jej apelu lek zaczęto refundować, jednak nie dotyczy to wszystkich pacjentów. Ominęło to też Annę Puślecką, więc sama musi sobie zapewnić środki na leczenie. Niedawno na swoim Instastory pokazała śniadanie – czyli poranną dawkę leku, która kosztuje 600 złotych.

To nie my jesteśmy chorzy, ale kraj, w którym żyjemy! Jak długo jeszcze będzie trzeba płacić za leki, które w Unii są za darmo??? – pyta Puślecka.

Dramat jej, jak i wielu chorych, możemy obserwować na co dzień. Pytanie, co zrobią z problemem rządzący.

Zobacz: Anna Puślecka wywalczyła refundację leku na raka, ale to nie koniec jej walki z NFZ. Zapowiada kolejne działania [WIDEO]

Anna Puślecka - leki na raka

Anna Puślecka – leki na raka

Zobacz: Znana dziennikarka modowa walczy z rakiem piersi. Anna Puślecka nie zamierza rezygnować z pracy, szpilek i kobiecości

 


Anna Puślecka - leki na raka

Anna Puślecka - leki na raka

Anna Puślecka - Instagram

Anna Puślecka - Instagram

Anna Puślecka leczy się w Szwajcarii

Anna Puślecka leczy się w Szwajcarii

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×