Szukaj

Anna Puślecka o dramatycznej sytuacji chorych na raka w dobie koronawirusa. Mocny wpis poruszył sieć

Anna Puślecka o osobach chorych na raka. Jak radzą sobie w czasie epidemii koronawirusa w Polsce? Jak dziennikarka próbuje im pomóc? 
Anna Puślecka koronawirus

Anna Puślecka koronawirus

Koronawirus w Polsce zmienił życie wielu osób bezpowrotnie. Chociaż pojawił się dopiero w marcu, miesiąc później liczba zakażonych osób przekroczyła już 5 tysięcy. Rząd wprowadził wiele obostrzeń, które ograniczają kontakty międzyludzkie, tym samym hamują rozprzestrzenianie się wirusa. W czwartkowe popołudnie część z nich została przedłużona, doszły też nowe.

Koronawirus w Polsce. Anna Puślecka o osobach chorych

W szczególnej grupie ryzyka zachorowania na COVID-19 są osoby starsze, a także te, które chorują już na inne choroby. Anna Puślecka, która sama walczy z nowotworem, na Instagramie opowiedziała o obawach, które towarzyszą jej i innym osobom, będącym w podobnej sytuacji.

Podkreślała, że kiedy rozpoczynała leczenie w zeszłym roku, w jej życiu obecny był strach. Wcale nie mniej boi się teraz, podobnie jak tysiące innych chorych, którzy są szczególnie narażeni na zakażenie:

Obecnie sytuacja jest dramatyczna. Chorzy z jednej strony są świadomi ryzyka zakażenia i ciężkiej choroby, a w konsekwencji nawet zgonu, jaki może nieść leczenie onkologiczne i badania w szpitalach. Z drugiej strony chorzy na raka obawiają się o swoje leczenie, gdyż są narażeni na kontakty z personelem medycznym – napisała na Instagramie.

View this post on Instagram

#Onkoobrona #nasNIEuciszycie #czaswalki ???? Pamiętam jak bałam się rok temu, kiedy rozpoczynałam leczenie. Boję się i teraz, jak tysiące chorych na nowotwór, którzy w obliczu epidemii koronawirusa są szczególnie narażeni na zakażenie. Jako chora na nowotwór i podopieczna @fundacjaalivia mam prawo i obowiązek mówić głośno o sytuacji chorych onkologicznych. A obecnie jest ona dramatyczna. Chorzy z jednej strony są świadomi ryzyka zakażenia i ciężkiej choroby, a w konsekwencji nawet zgonu, jaki może nieść leczenie onkologiczne i badania w szpitalach. Z drugiej strony chorzy na raka obawiają się o swoje leczenie, gdyż są narażeni na kontakty z personelem medycznym. Chorzy muszą mieć absolutna pewność, że ryzyko zachorowania zostało zmniejszone do minimum! W trosce o pacjentów Fundacja Alivia uruchomiła kampanię społeczną, której podstawą są cztery filary: serwis informacyjny #Onkoobrona, wsparcie oddziałów onkologicznych i dostarczanie im niezbędnych środków ochrony osobistej, organizowanie darmowych i bezpiecznych dojazdów #onkoTAXI dla pacjentów onkologicznych oraz akcja rzecznicza #nasNIEuciszycie ???? Chorzy boją się o swoje życie i zdrowie, a lekarze mają nakaz milczenia w sprawach związanych z epidemią. Fundacja Alivia zbiera i będzie publikować aktualne dane dot. opieki onkologicznej w Polsce i przygotowania placówek w tym zakresie. Fundacja wzywa pacjentów i pracowników placówek onkologicznych, aby dzielili się swoimi doświadczeniami ze szpitali czy przychodni. Społeczeństwo musi wiedzieć, jak naprawdę wygląda leczenie chorych w czasie epidemii ???? O sytuacji pacjentów onkologicznych w dobie koronawirusa, działaniach Fundacji Alivia oraz kampanii Onkoobrona porozmawiam dziś na LIVE o 18.00 z przedstawicielką fundacji Joanną Frątczak-Kazana #AnnaPusleckaLIVE #FundacjaAlivia #ALIVIAdodajemyodwagi #onkoobrona #nasNIEuciszycie #czaswalki #coronavirus #koronawirus2020 #fashionexpert #AnnaPuslecka

A post shared by Anna Puślecka (@annapuslecka) on

Puślecka nie zamierza jednak siedzieć z założonymi rękami. Przyłączyła się do społecznej akcji Fundacji Alivia, która pomoże osobom chorym na nowotwór zapewnić podstawowe środki ochrony osobistej, a także bezpieczny transport dla pacjentów. Pod wrażeniem jej postawy byli internauci, którzy w komentarzach przekazywali sobie wzajemne wsparcie:

  • Jedziemy na tym samym wózku, też się boję, ale tak jak rok temu się nie poddałam teraz też nie odpuszczę.
  • Również jestem pacjentem onkologicznym!!! Dziękuję za to co Pani Robi.
  • Bardzo ważny wpis.

Trzeba przyznać, że jej postawa jest godna naśladowania.

Zobacz także: Picie wody z kranu powoduje raka? Walcząca z nowotworem Anna Puślecka zamieściła wstrząsający wpis


Anna Puślecka o chorych na raka w dobie koronawirusa

Anna Puślecka o chorych na raka w dobie koronawirusa

Anna Puślecka – Czarno to widzę…, premiera spektaklu

Anna Puślecka – Czarno to widzę…, premiera spektaklu

Anna Puślecka - VIVA! Photo Awards 2019

Anna Puślecka - VIVA! Photo Awards 2019

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×