Szukaj

Gwiazda TVP stanęła w obronie „Kleru”! Zaryzykowała swoją karierę?

Jacek Kurski Kler

Anna Popek broni „Kleru”

Pojawienie się Kleru w polskich kinach wywołało wiele sprzecznych emocji, nie tylko wśród widzów. Również w show-biznesie mocno zawrzało – gwiazdy TVN-u i Polsatu swobodnie wypowiadały się na temat dzieła Wojciecha Smarzowskiego i niemal wszyscy zgodnie twierdzą, że film był potrzebny. Nie jest to pierwsza tego typu produkcja dotycząca pedofilii w Kościele. Kilka lat temu podobne zamieszanie narobiło Spotlight, opowiadające o głośnym skandalu w Bostonie.

Anna Popek jest jedną z nielicznych gwiazd TVP, które zdecydowały się zabrać głos w sprawie filmu. Ku zaskoczeniu wszystkich, gwiazda poparła produkcję i uważa, że jest ona potrzebna i może zdziałać wiele dobrego:

Powierzamy Kościołowi swoje tajemnice, marzenia, życie a nawet pieniądze, bo przecież co tydzień dajemy coś na tacę. Robimy to nie po to, by wspierać księży, ich zachcianki i fantazje, ale po to, by budować wielki Kościół. Tworzyć wspólnotę rozpiętą pomiędzy światem materialnym i duchowym, przestrzeń gdzie można stawiać pytania o sens życia i znajdować odpowiedzi.
Z jakichś powodów jest to ludziom potrzebne, bo robią to od dwóch tysięcy lat i nie przypuszczam, żeby brakowało im w tej kwestii wolnej woli.
Artysta może robić filmy, widz może je oceniać i interpretować. Jesteśmy sobie wzajemni potrzebni a taki film jak „Kler” może zdziałać wiele dobrego. Zarówno dla twórcy, widzów jak i bohaterów tego obrazu. Dlatego bez histerii trzeba podchodzić tego filmu. – napisała na Facebooku

Takie podejście raczej nie spodoba się Jackowi Kurskiemu, który niedawno grzmiał w mediach, że film Smarzowskiego jest abominacją i nie powinien w ogóle powstać:

„Nigdy Telewizja Polska nie nagrodzi tandetnej prowokacji, swoistej „Drogówki 2”, w której pan Smarzowski poprzebierał policjantów w sutanny, a patologię marginesu rozciągnął i przypisał całej wspólnocie Kościoła. Wybór jury, o nagrodzie specjalnej dla takiej szmiry w 40-lecie pontyfikatu Jana Pawła II i stulecie niepodległości uważam za moralną aberrację – przytacza wypowiedź Kurskiego Fakt

Myślicie, że Popek zaszkodziła swojej karierze?

Trzymajcie się krzeseł! Wiemy ile zarobił „Kler”!

Wojciech Smarzowski nie powiedział jeszcze ostatniego słowa! „Kler 2” już powstaje?!

Marieta Żukowska o filmie „Kler” i odrzuconej roli: „Wynikało to ze względu na…” [WIDEO]


Kler – plakat promujący film Wojciecha Smarzowskiego

Kler – plakat promujący film Wojciecha Smarzowskiego

Anna Popek w Międzyzdrojach

Anna Popek w Międzyzdrojach

Anna Popek – kolacja w Pink Lobster

Anna Popek – kolacja w Pink Lobster

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×