Szukaj

Anna Markowska z Top Model opublikowała wstrząsające zdjęcia z czasu swojej walki z nowotworem głowy. W ten sposób zwróciła uwagę na Światowy Dzień Walki z Rakiem

Anna Markowska

Anna Markowska

Anna Markowska z Top Model pokazała na Instagramie drastyczne zdjęcia z czasu, kiedy walczyła z nowotworem. Zobaczcie, dlaczego opublikowała taki poruszający post.

W 7. edycji programu Top Model zwyciężczynią została Katarzyna Szklarczyk, a drugie miejsce zajął Hubert Gromadzki. Na podium stanęła też Anna Markowska. Piękna i wysportowana dziewczyna, która ma za sobą ciężkie przeżycia – przez lata walczyła z nowotworem. 4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tego powodu przypomniała na Instagramie swoją heroiczną walkę z podstępną chorobą. Opublikowała też wstrząsające zdjęcia z okresu batalii o życie.

Anna Markowska z Top Model wygrała z nowotworem

Anna Markowska obecnie ma 29 lat. Pochodzi z Krakowa, ale kiedy zgłosiła się do 7. edycji Top Model, mieszkała w Warszawie. Jurorzy już od samego początku chwalili ją za urodę, podkreślając, że jest bardzo podobna do Cindy Crawford. Docenili także jej warunki fizyczne i wysportowane ciało, co było wynikiem tego, że trenowała skok wzwyż. Przygodę z modelingiem zaczęła w wieku 16 lat.

Wejście w świat mody był dla mnie niesamowitym szczęściem (…). Na co dzień nie jestem pewną siebie osobą, ale w momencie, w którym wychodziłam na wybieg, czułam się jak gwiazda rocka – mówiła w programie.

Jednak za jej uśmiechem, kryła się tragiczna historia. Dobrze zapowiadającą się karierę Anny przerwała straszna diagnoza: nowotwór złośliwy głowy. Od tego momentu Markowska, wspierana przez rodzinę, rozpoczęła ponad 3-letnią walkę o zdrowie.

Jak wspominała w Top Model, podczas walki z rakiem przeszła 5 operacji i 2 przeszczepy. Batalia była ciężka. Często dusiła się, nie mogła też normalnie jeść. Przez 4 miesiące była karmiona tylko przez sondę, a podczas leczenia przez pewien czas nie mogła również mówić, bo lekarze przyszyli jej do podniebienia język.

Ania pokonała chorobę. Po latach w szpitalu zostały jej blizny na szyi. Podczas castingu Marcin Tyszka zapytał ją z troską, czy jest gotowa na wyzwania i wysiłek, który czeka ją w programie, ona powiedziała:

Jestem mocniejsza niż wcześniej.

Udowodniła, że warto walczyć o marzenia. Dzisiaj wspomina swoją ciężką walkę i przypomina, że jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. Podkreśla w poście, który opatrzyła zdjęciami z czasu choroby, że bardzo ważna jest profilaktyka.

DZIŚ ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z RAKIEM – 4 luty.  Największa szansa na wyzdrowienie to PROFILAKTYKA i nie odkładanie tego na później ! Badania to chwila z życia, a w chorobie tych chwil brakuje… KAŻDEMU może się to przytrafić, dotyczy to również CIEBIE, niezależnie od tego czy palisz, ćwiczysz i co jesz czy ile masz lat… Przeszłam niesamowitą i bardzo ciężką drogę… której nie jesteście w stanie sobie wyobrazić jeśli nie przeszliście podobnego dramatu. Wyszłam z nowotworu złośliwego, choć miałam żyć 2 msc.

Napisała także, że trudne wydarzenie z przeszłości zmieniło jej spojrzenie na życie.

Dziś patrzę na życie inaczej, chłonę każdą chwilę i cieszę się, że tak to moje życie mi wynagrodziło… nie jestem w stanie mojego szczęścia opisać. I chcę wam powiedzieć jedno, NIE OCENIAJCIE i NIE PORÓWNUJCIE się z nikim, inspirujcie się i bierzcie co pozytywne !!! JEŚLI ZAZDROŚCICIE CZEGOKOLWIEK i czujecie złość zastanówcie się co się z wami dzieje… Jeśli macie jakieś fajne pytania, chętnie odpowiem Wam w komentarzach.

Internauci są poruszeni postem. Dziękują modelce, że podniosła tak ważną kwestię, jaka jest profilaktyka. Nie brakuje także najlepszych życzeń dla pięknej uczestniczki 7. edycji Top Model.


Anna Markowska miała raka głowy

Anna Markowska miała raka głowy

Anna Markowska miała raka głowy

Anna Markowska miała raka głowy

Anna Markowska miała raka głowy

Anna Markowska miała raka głowy

Dodaj komentarz

  • Gość pisze:

    Jesteś śliczną i mądrą dziewczyną.Gratuluję woli walki i ogromnej determinacji. Dobrze, że nie schowałaś się przed światem. Wspaniale też, że głośno mówisz o swojej walce z tą straszną chorobą i apelujesz do ludzi.
    Mój mąż dwukrotnie pokonał raka, ale do dziś nie lubi o tym mówić, tak jakby bał się, że może nastąpić nawrót.
    Życzę Ci dużo zdrowia. Spełniaj swoje marzenia. Basia. Pozdrawiam cieplutko.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×