Szukaj

Anna Lewandowska ma lordozę pogłębioną. Gwiazda opowiedziała o codziennej walce ze swoim schorzeniem

Anna Lewandowska

Anna Lewandowska

Anna Lewandowska zmaga się z lordozą pogłębioną. Gwiazda opowiedziała, jak walczy ze schorzeniem. Jakie ćwiczenia pomagają jej pokonać ból?

Anna Lewandowska dla wielu Polek stała się autorytetem w dziedzinie dbania o zdrowie, a przede wszystkim o sylwetkę. Plany treningowe i aplikacja, którą stworzyła, mają w swoich telefonach setki kobiet. Anie stała się synonimem dbania o własne ciało. Żona Roberta Lewandowskiego jak nikt potrafi zmotywować do działania. Na swoich social mediach organizuje najróżniejsze wyzwania, do których zaprasza swoje fanki. Ułożyła kilkanaście rodzajów treningów dostosowanych swoją intensywnością do możliwości jej obserwatorek. Sama także daje dobry przykład i również uczestnicy w treningach on-line.

Ania od wielu lat jest związana ze sportem. Już jako mała dziewczynka zaczęła trenować karate. W tej dziedzinie może pochwalić się wieloma sukcesami. Dbanie o sylwetkę zdeterminowało całe jej życie. Miłością do treningów sportsmenka zaraziła już także swoją córeczkę Klarę. Urocza trzylatka dzielnie towarzyszy mamie na siłowni i widać, że doskonale się tam bawi. Swoją kondycją mogłaby zawstydzić niejednego dorosłego.

Anna Lewandowska ma lordozę pogłębioną. Jak walczy ze schorzeniem?

Chociaż Ania cały czas jest w ruchu, to także ona ma problemy z nieprawidłową postawą. Schorzenia kręgosłupa są prawdziwą zmorą obecnych czasów. Siedzący tryb życia spowodował, że coraz więcej osób skarży się na bóle kostne. Jak z tym wszystkim radzi sobie Anna Lewandowska?

Gwiazda w cyklu Droga do zdrowia poruszyła problem lordozy pogłębionej, ona sama również walczy z tym schorzeniem. Wymaga ono nie tylko konsultacji ze specjalistą, ale także wdrożenia odpowiednich ćwiczeń.

Priorytetem powinno być wzmacnianie osłabionych mięśni pośladkowych i brzucha (mięśnie poprzeczne brzucha), mięśni pomiędzy łopatkami oraz rozluźnianie napięć i przykurczów – mówi Anna Lewandowska.

Kluczowa tutaj jest regularność ćwiczeń. Ania poleca pilates oraz jogę.

Lordoza pogłębiona – czym jest, jak się objawia?

Lordoza pogłębiona to wada postawy, która zaburza naturalne krzywizny kręgosłupa. Dzieje się tak, poprzez słabnące mięśnie kręgosłupa. Objawia się to wystającym brzuchem i wklęsłymi plecami. Schorzeniu towarzyszy także silny ból w okolicach lędźwiowych kręgosłupa, który promieniuje aż do pośladków. Pogłębionej lordozie towarzyszą także przykurcze mięśni nóg, zwłaszcza łydek.


Anna Lewandowska - pół roku Laury

Anna Lewandowska - pół roku Laury

Anna Lewandowska pokazała brzuch

Anna Lewandowska pokazała brzuch

Top Model 9 - Anna Lewandowska

Top Model 9 - Anna Lewandowska

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×