Szukaj

Jacek Kurski pogrążony w żałobie. Zmarła jego mama

Anna Kurska nie żyje

Anna Kurska nie żyje

Smutne wiadomości z Warszawy. Anna Kurska nie żyje. Mama Jacka Kurskiego odeszła dzisiaj rano. Przykrą informację przekazał Dariusz Lasocki, radny Pragi-Południe i Przewodniczący Rady Nadzorczej TVP:

Zmarła Pani Anna Kurska, mama Jacek Kurski. W imieniu Rady Nadzorczej Telewizja Polska i swoim składam szczere wyrazy współczucia i wsparcia

Na razie nie znane są przyczyny śmierci.

Składamy najszczersze kondolencje.

Kim była Anna Kurska?

Anna Kurska była cenionym politykiem i prawnikiem. Została odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego za działalność i kształtowanie państwa w czasach PRL.

Od 1980 roku działała w NSZZ „Solidarność”. W stanie wojennym za działalność opozycyjną została odwołana ze stanowiska sędziego. Uprawnienia adwokackie odzyskała w 1988 roku, a od 1990 roku uzyskała ponownie nominację sędziowską.

W 2001 roku uzyskała mandat senatora z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Ponownie wybrano ją w 2005 roku. Zasiadała w Komisji Ustawodawstwa i Praworządności oraz w Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, a także w Komisji Regulaminowej, Etyki i Spraw Senatorskich.

W przedwczesnych wyborach w 2007 roku, a także 2011 roku nie udało jej się uzyskać mandatu senatora.

Anna Kurska nie żyje

Anna Kurska nie żyje


×