Szukaj

Zdjęcia Lewandowskich obiegły światowe media. Dzisiaj w Europie nie ma większych gwiazd niż oni

Anna i Robert Lewandowscy zdecydowali się oddać milion euro na walkę z pandemią. Dzisiaj ich zdjęcia obiegły zagraniczne media. Mówi o nich cała Europa.
Lewandowscy

Lewandowscy

Anna i Robert Lewandowscy są na ustach całej Europy. Ich darowizna w wysokości miliona euro na walkę z koronawirusem zrobiła wielkie wrażenie za granicą. Zdjęcia pary możemy znaleźć w wielu zagranicznych magazynach.

Anna i Robert Lewandowscy sławni w całej Europie. Dlaczego?

Koronawirus zatrzymał świat, a ludzie nie mogą otrząsnąć się z szoku, jak w XXI wieku mogło dojść do takiej sytuacji. Coraz więcej państw wprowadza specjalne środki, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się zarazy, której skutki są coraz bardziej odczuwalne. Potrzebne jest wsparcie finansowe – zwłaszcza dla służby zdrowia i na badania nad lekarstwem na COVID-19. Na ogromną darowiznę na walkę z SARS-CoV-2 zdecydowali się Anna i Robert Lewandowscy.

Obecnie przebywają w Bawarii, w swoim domu w Monachium. Ten kraj związkowy jako pierwszy w Niemczech częściowo zakazał zgromadzeń, sugeruje też pozostanie w domach. Lewandowscy bardzo dobrze zdają sobie sprawę z zagrożenia, dlatego zdecydowali się na hojny dar. Dzisiaj ich słowa, które padły przy tej okazji, cytują gazety w całej Europie.

Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji, jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Dobro wraca – powiedzieli Lewandowscy – Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni. Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni – dodali.

View this post on Instagram

Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem. Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni???? Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni. [ENG] We are all aware of the difficulties of the situation around us. Today, we are all playing in one team. Let's be strong in this fight. If we can help someone, let's do it. We have decided to donate EUR 1 million to contribute toward the fight against coronavirus. This situation affects each of us, so we are asking you again: Follow the instructions, listen to those who know best. Be responsible???? We believe that we will return to our normal life soon. We are in this together. @annalewandowskahpba #RL9 #RAL

A post shared by Robert Lewandowski (@_rl9) on

W ubiegły piątek koledzy z zespołu Roberta, Leon Goretzka i Joshua Kimmich powołali do życia projekt We Kick Corona i przekazali na ten cel milion euro. Podobno donacja Lewandowskich ma pójść na ich konto, ale nie ma na to jeszcze żadnego potwierdzenia, a media niemieckie milczą na ten temat. Natomiast w jednym z komentarzy na Instagramie, na zadane wprost pytanie jednej z fanek, w jakim kraju będą wykorzystane pieniądze – w Polsce czy w Niemczech, Ania odpowiedziała emotką polskiej flagi. Rozsądny komentarz innej z obserwujących jest jednak najlepszą ripostą:

Co to za różnica, wirus, jak wiemy, nie ma granic. Piękny i ważny gest – napisała.

O darowiźnie Ani i Roberta rozpisuje się wiele zagranicznych magazynów, a zdjęcia pary zdobią ich okładki:

  • Sport1.de: „Obłędna darowizna! Lewandowski podąża za kolegami z drużyny”
  • Bild: „Kolejna gwiazda Bayernu sięgnęła głęboko do kieszeni”
  • AS: „Lewandowski i jego żona przekazują milion na walkę z pandemią”
  • Mirror: „Hojny wkład, inspirująca wiadomość dla cierpiących”
  • RMC Sport: „Bardzo hojny prezent od Lewandowskiego”

Ania i Robert nie pierwszy raz pokazali, że mają wielkie serca. Brawo dla nich i mamy nadzieję, że rozgłos w ich sprawie spowoduje, że więcej gwiazd sięgnie do kieszeni.

 


Anna i Robert Lewandowscy na ustach całej Europy

Anna i Robert Lewandowscy na ustach całej Europy

Anna i Robert Lewandowscy na ustach całej Europy

Anna i Robert Lewandowscy na ustach całej Europy

Anna i Robert Lewandowscy na ustach całej Europy

Anna i Robert Lewandowscy na ustach całej Europy

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×