Szukaj

Anna Czartoryska-Niemczycka wspomina zmarłego ojca. Dodała piękny wpis. Trudno ukryć wzruszenie

Anna Czartoryska-Niemczycka

Anna Czartoryska-Niemczycka

Anna Czartoryska-Niemczycka na Instagramie wspomniała zmarłego ojca. Pokazała ich wspólne zdjęcie. Internauci nie mogą ukryć wzruszenia.

Anna Czartoryska-Niemczycka jest obiecującą aktorką młodego pokolenia. Pierwsze kroki na scenie stawiała w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Potem zaczęła się pojawiać w filmach i serialach. Fani uwielbiają ją za postać Pauli w Pensjonacie nad rozlewiskiem, a także rolę Ani w Facet (nie)potrzebny od zaraz.

Gwiazda doskonale łączy karierę z życiem prywatnym. W 2013 roku wyszła za mąż za Michała Niemczyckiego, z którym stanowi zgrany duet. Zakochani mają troje dzieci: Ksawerego, Janinę oraz Antoniego.

Anna Czartoryska-Niemczycka w żałobie. Pokazała zdjęcie

Aktorka przechodzi trudne chwile. 21 stycznia zmarł jej ukochany ojciec, Stanisław Czartoryski, o czym poinformowano na profilu na Facebooku Muzeum Czartoryskich w Puławach. To tam pojawił się krótki komunikat, w którym dyrekcja i pracownicy placówki, pożegnali serdecznego przyjaciela i darczyńcę.

Posted by Muzeum Czartoryskich w Puławach on Friday, January 22, 2021

Anna Czartoryska-Niemczycka bardzo długo nie komentowała tych doniesień. W poniedziałkowe popołudnie przerwała milczenie. Na Instagramie opublikowała piękny wpis. Dodała archiwalne zdjęcie, które pochodzi z czasów, gdy była dzieckiem.

Na fotografii dziewczynka tuli się do taty, tuż obok nich znajduje się pies. Aktorka w opisie umieściła jedynie słowo tata, a także emotikonę czarnego serca.

Post poruszył internautów. W komentarzach składają aktorce wyrazy współczucia, próbują dodać otuchy w tym trudnym dla niej czasie:

 • Ode mnie tez kondolencje. Jest takie chińskie przysłowie, że życie to jedna wielka podróż a śmierć to powrót do domu. Może coś to pomoże.
 • Pani Aniu szczere kondolencje.
 • Serdeczne wyrazy współczucia.

Stanisław Czartoryski miał 81 lat.

Kim był Stanisław Czartoryski?

Czartoryski urodził się 8 czerwca 1939 w Konarzewie. Studiował prawo na Uniwersytecie Poznańskim, zdobył tytuł magistra. Potem odbył pomagisterskie studia w London School of Economics. Był działaczem NSZZ „Solidarność” RI, a także Prymasowskiego Komitetu Pomocy Osobom Pozbawionym Wolności oraz organizatorem pomocy dla osób internowanych w czasie stanu wojennego.

Stanisław Czartoryski był też dyplomatą, radcą ministra w Ambasadzie Polski w Holandii, a następnie Ambasadorem RP w Norwegii. Od 2001 roku pełni funkcję radcy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Mężczyzna był trzykrotnie żonaty. Oprócz córki Ani doczekał się też syna Michała.


Anna Czartoryska-Niemczycka pokazała zdjęcie z tatą

Anna Czartoryska-Niemczycka pokazała zdjęcie z tatą

Stanisław Czartoryski (fot. Wikipedia)

Stanisław Czartoryski (fot. Wikipedia)

Anna Czartoryska-Niemczycka, Michał Niemczycki – pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka

Anna Czartoryska-Niemczycka, Michał Niemczycki – pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  Polska i tak jest skromna w to co zwie się Kultura i Sztuka. Szlachta dbała ,interesowała się kulturą i sztuką, żeby z pokolenia na pokolenie przekazać dla pokoleń , całą materię kultury.

 • Gość pisze:

  Może królem?😂 czasy książąt i hrabiów fonduperpuc już minęły. Nieroby budowali pałace i dwory wydawali bale żarli chlali kindrzyli. A chłopstwo na nich ciężko za kromkę pracowali od świtu do nocy. 😡

 • Gość pisze:

  Był arystokratą, Księciem. Warto by o tym wspomnieć.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×