Anja Rubik w „The Times” o homofobii w Polsce: „Jeśli urodziłeś się w małym miasteczku, na tolerancję nie ma co liczyć”

Anja Rubik - wywiad w magazynie The Time

Anja Rubik - wywiad w magazynie The Time

Anja Rubik udzieliła wywiadu dla brytyjskiego The Times Magazine. Modelka wypowiedziała się m.in. na temat edukacji seksualnej, a także homofobii w Polsce. Padły zaskakujące słowa. Zobacz co powiedziała.

Anja Rubik po wybiegach chodzi od lat. W tym czasie zdobyła niemałą popularność nie tylko na całym świecie, ale przede wszystkim w Polsce. To właśnie w rodzinnym kraju modelka postanowiła wykorzystać swoją rozpoznawalność do słusznych celów.

Jakiś czas temu próbowała uświadomić młodych ludzi na temat ich seksualności. Teraz wypowiedziała się o tym w wywiadzie dla The Times Magazine, czyli weekendowym dodatku do brytyjskiego tytułu. Na łamach gazety otwarcie przyznała, że w Polsce nie ma czegoś takiego jak edukacja seksualna:

W Polsce nie ma edukacji seksualnej, ale przedmiot nazywany „przygotowaniem do życia w rodzinie”. Oficjalny podręcznik ma 180 stron, ale słowo seks pojawia się w nim tylko dwa razy i to w negatywnym kontekście.

Przyznała też, że jej zdaniem autorzy tego podręcznika, przedstawiają homoseksualizm jako chorobę. Okazuje się, że to rodzi sporo problemów, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach:

Jeśli urodziłeś się w małym miasteczku, na tolerancję nie ma co liczyć. Jeśli w dodatku masz bardzo religijnych rodziców, są spore szanse, że będą usiłowali wysłać cię na „leczenie” zamiast cię zaakceptować – przyznała szczerze.

Trudno nie zgodzić się z tymi odważnymi słowami.

Zobacz: Hailey Bieber ubrała się tak samo jak Anja Rubik siedem miesięcy temu! Cena kreacji zwala z nóg!

Zobacz: Sasha Knezević odwiedził „Dzień Dobry TVN”. Po rozwodzie z Anją Rubik w jego życiu zaszły ogromne zmiany! Nie tylko został ojcem [WIDEO]

Zobacz: Cannes 2019: Anja Rubik w drapieżnej kreacji na ceremonii Women In Motion. To się nazywa odwaga!


Anja Rubik na okładce The Time Magazine

Anja Rubik na okładce The Time Magazine

Anja Rubik - Women in Motion Awards, Cannes 2019

Anja Rubik - Women in Motion Awards, Cannes 2019

Anja Rubik - Cannes 2019

Anja Rubik - Cannes 2019

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×