Szukaj

Angelique Kerber jest Polką, ale wybrała grę dla Niemiec. Dlaczego?

Angelique Kerber o tym, dlaczego nie gra dla Polski?

Angelique Kerber o tym, dlaczego nie gra dla Polski?

Dlaczego Angelique Kerber gra dla Niemiec?

Jej sukcesem żyje cały sportowy świat. Angelique Kerber dokonała niemożliwego i jest na ustach wszystkich. Tenisistka wygrała Australian Open. W finale pokonała faworytkę Serenę Williams.

Zobacz: Kim jest Angelique Kerber? Tenisistka ma w Polsce dom, akademię i tu płaci podatki

O Kerber mówią wszyscy. Mimo, że gra dla reprezentacji Niemiec, to tak naprawdę pochodzi z Puszczykowa pod Poznaniem. Jej rodzicami są: Sławomir i Beata Kerber. Matka Angelique jest Niemką, a ojciec Polakiem. Tenisistka ma jeszcze siostrę Jessikę.

Choć pod adresem zwyciężczyni Australian Open wciąż płyną same komplementy, to kibice na świecie tak naprawdę dopiero ją poznają. Wszystkich zastanawia, dlaczego Kerber gra dla Niemiec, choć tak naprawdę to z Polską ma wiele wspólnego. Gwiazda tenisa opowiedziała o tym w wywiadzie dla TVP Sport:

Wiele osób teraz pyta się mnie, dlaczego nie gram dla Polski. Dlaczego dla Niemiec, skoro w Polsce wszystko mam i tu trenuję. Ale z drugiej strony tam się wychowałam, tam chodziłam do szkoły, mam tam koleżanki i w sumie całe życie tam mieszkałam. Dopiero teraz, kilka lat temu zameldowałam się w Polsce i tutaj trenuję, tutaj mam halę i wszystko, czego potrzebuję. Ale nie jest to takie łatwe, by zmienić korzenie 

Angelique Kerber rozwiała wszelkie wątpliwości na temat swojej ewentualnej gry dla Polski

Ten temat dla mnie jest zamknięty. Był kiedyś przez chwilę, ale teraz jest zamknięty. Ja przede wszystkim gram dla siebie i moje serce zawsze będzie też w Polsce

Żałujecie, że popularna Angie nie zagra już dla Polski? My tak, mogłyby stworzyć wymarzony duet wraz ze swoją przyjaciółką Agnieszką Radwańską.

Zobacz: Angelique Kerber chciała zakończyć karierę! Zwyciężczyni Australian Open ujawnia szokujące kulisy 

Dlaczego Angelique Kerber nie gra dla Polski?

Dlaczego Angelique Kerber nie gra dla Polski?

Angelique Kerber zagra dla Polski?

Angelique Kerber zagra dla Polski?


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×