Andrzej Strzelecki nie był w stanie udzielić wywiadu. O jego walce z nieoperacyjnym rakiem opowiedziała żona

Andrzej Strzelecki

Andrzej Strzelecki

Andrzej Strzelecki kilka dni temu poinformował o strasznej chorobie. Aktor walczy z nieoperacyjnym rakiem. W internecie ruszyła zbiórka, która ma pomóc w kosztownym leczeniu. O walce o życie i zdrowie opowiedziała żona artysty.

Andrzej Strzelecki na początku marca usłyszał niezbyt optymistyczną diagnozę. Aktor walczy z nieoperacyjnym rakiem płuc i oskrzeli. Jedynym ratunkiem jest dla niego lek, który niedawno został zatwierdzony w Stanach Zjednoczonych. Nowoczesna kuracja, to jednak ogromne obciążenie finansowe, któremu gwiazda Klanu nie jest w stanie podołać. W internecie ruszyła zbiórka, która ma pomóc zebrać kwotę potrzebną na ratowanie życia.

Dziennik Fakt chciał skontaktować się z aktorem i przeprowadzić krótki, telefoniczny wywiad. Nie miał on jednak siły rozmawiać, a o walce o zdrowie i życie zdecydowała się opowiedzieć jego żona Joanna Pałucka.

Andrzej Strzelecki chory na raka. Żona opowiedziała o walce o zdrowie

Aktor o chorobie dowiedział się w marcu, a diagnoza była dla niego wielkim zaskoczeniem. Gwiazdor Klanu odczuwał ból w różnych częściach ciała. Udał się na rutynowe badania, jednak nie pomyślałby, że może usłyszeć od lekarzy, że ma problem onkologiczny. Artyście często trzęsły się ręce. Wraz z rodziną myślał, że jest to problem natury neurologicznej.

Mąż odczuwał bóle w różnych częściach ciała, trzęsły mu się ręce. To był wynik rozprzestrzeniającego się raka – powiedziała w rozmowie z Faktem żona aktora.

Po druzgocącej diagnozie pojawiło się jednak światełko w tunelu. Aktora może uratować eksperymentalna terapia, której mógłby się poddać w USA. Koszt takiego leczenia to zawrotna kwota 1,5 miliona złotych. Rodzina zdecydowała się na uruchomienie zbiórki, która pomoże im zebrać niezbędne fundusze i pozwoli zawalczyć o życie Strzeleckiego.

Koszt leczenia przerasta nasze możliwości, więc musielismy z tym problemem wyjść do ludzi. Miesięcznie potrzebujemy 37 tysięcy dolarów. Na razie wskazana jest kuracja na 10 miesięcy, ale możliwe, że koszty wzrosną. Jesteśmy jednak pełni nadziei, że dzięki wielkim sercom darczyńców lecznie będzie możliwe i Andrzej pokona chorobę – mówi żona aktora.

Artysta obecnie nie czuje się najlepiej i potrzebuje stałego wsparcia swojej żony. Pomimo ciężkiego stanu nadal chce normalnie funkcjonować i spełniać się zawodowo. W towarzystwie małżonki pojawia się nawet na planie serialu Klan.

Staramy się żyć normalnie, ale choroba nie daje o sobie zapomnieć. W zasadzie jest niesamodzielny i nie może się nigdzie beze mnie ruszyć. Mimo to nie poddaje się i funkcjonuje jak dawniej. W zeszłym tygodniu byliśmy nawet na planie serialu „Klan”. Ekipa podeszła do nas bardzo życzliwie. Organizują na planie wszystko pod Andrzeja. Dopóki będzie to możliwe, będziemy udawać, że nic się nie dzieje, chociaż wszyscy widzą, że nie dzieje się dobrze. Mąż schudł i zmizerniał – wyznała Pałucka.

Mamy nadzieję, że panu Andrzejowi uda się zebrać potrzebną kwotę i już niebawem rozpocznie leczenie w USA.


Andrzej Strzelecki - premiera OJCIEC, Teatr Ateneum, 2017

Andrzej Strzelecki - premiera OJCIEC, Teatr Ateneum, 2017

Andrzej Strzelecki - premiera Matka Courage i jej dzieci 2016

Andrzej Strzelecki - premiera Matka Courage i jej dzieci 2016

Andrzej Strzelecki na Festynie Teatralnym z okazji 250-lecia Teatru Narodowego

Andrzej Strzelecki na Festynie Teatralnym z okazji 250-lecia Teatru Narodowego

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×