Szukaj

Nie żyje gwiazdor „Pierwszej miłości”. Miał 53 lata. Przegrał walkę z chorobą

Andrzej Rozmus nie żyje

Andrzej Rozmus nie żyje

Nie żyje znany aktor, któremu popularność przyniósł udział w serialu Pierwsza miłość. Przegrał walkę z chorobą. Miał 53 lata.

Pierwsza miłość to serial, który na antenie Polsatu jest emitowany od 2004 roku. Akcja rozgrywa się głównie we Wrocławiu, gdzie w większości mieszkają główni bohaterowie, oraz w wiosce Wadlewo. Telenowela jest jedną z najpopularniejszych w Polsce  – każdy odcinek ogląda średnio 2 miliony widzów.

Pierwsza miłość przyniosła popularność wielu aktorom. Wśród nich jest Andrzej Rozmus, który urodził się 16 listopada 1967 roku. Od wczesnych lat marzył, by związać swoje życie ze sceną. Chciał grywać w sztukach i występować w filmach. W jednym z wywiadów ujawnił, że pasję do występowania przed kamerą odkrył w sobie już w siódmej klasie szkoły podstawowej:

 Aktorstwo zalęgło się we mnie, gdy byłem w 7. klasie szkoły podstawowej. Aktorstwo zawsze mnie fascynowało, choć nie wiedziałem, czy w ogóle coś z tego wyjdzie. Ale uparłem się i może, po raz pierwszy w życiu, byłem tak bardzo konsekwentny.

Na scenie zadebiutował w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie w 1998 roku. Potem zaczął współpracować z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu. Stworzył także niezapomniane kreacje w filmach i serialach, w tym właśnie w Pierwszej miłości.

Andrzej Rozmus nie żyje. Na co zmarł?

1 marca media obiegły smutne wieści. Andrzej Rozmus nie żyje, zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek. Te informacje przekazano na Facebooku na stronie Teatru Zagłębia. To właśnie tam opublikowano jedno ze zdjęć aktora. W opisie poinformowano, że mężczyzna od wielu lat zmagał się z chorobą, nie tracił jednak optymizmu:

Nam szczególnie brakować będzie Andrzeja jako kolegi, zawsze pogodnego człowieka, który mimo iż od lat zmagał się z chorobą, to potrafił swym optymizmem obdarzać innych. Rodzinie i bliskim Andrzeja składamy serdeczne wyrazy współczucia. Ostatnie pożegnanie odbędzie się w środę 3 marca o godz. 12.00 na cmentarzu w Katowicach – Starych Panewnikach.

Dzisiejszej nocy zmarł Andrzej Rozmus – wieloletni aktor Teatru Zagłębia. W Teatrze Zagłębia zadebiutował w 1997 roku,…

Posted by Teatr Zagłębia w Sosnowcu on Monday, March 1, 2021

Wiadomość poruszyła internautów, którzy w komentarzach dzielą się wspomnieniami, a także składają rodzinie serdeczne wyrazy współczucia:

  • Wspaniały człowiek, kolega, przyjaciel, aktor, mąż, ojciec, dziadek, podróżnik, pasjonat, odkrywca, ceramik, artysta…. Dziękuję za czas który był nam dany.
  • Do zobaczenia Andrzeju. Niech Ci będzie teraz dobrze.
  • Wieczny odpoczynek i radość nieustanna w przybytkach Nieba niech będzie Jego udziałem.

Redakcja Jastrząb Post dołącza się do wpisów i składa rodzinie kondolencje.

O tym, że aktorstwo było dla Andrzeja bardzo ważna, można się przekonać oglądając poniższy filmik. Z uśmiechem na twarzy opowiadał o swojej pracy.


Andrzej Rozmus nie żyje

Andrzej Rozmus nie żyje

Andrzej Rozmus nie żyje

Andrzej Rozmus nie żyje

Andrzej Rozmus nie żyje

Andrzej Rozmus nie żyje

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×