Andrzej Piaseczny komentuje społeczność LGBT. Po coming oucie już nie krępuje się wygłaszać kontrowersyjnych opinii

Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny w nowym wywiadzie wypowiedział się na temat społeczności LGBT. Zdobył się na odważne słowa. Sprawdźcie, co powiedział na antenie Radia ZET.

Niedawno Andrzej Piaseczny wydał nowy album 50/50. Przy okazji promocji krążka w jednym z wywiadów zdecydował się na bardzo odważne posunięcie. Przyznał się do swojej orientacji i powiedział, że jest gejem. Podkreślił, że nie powinno się oceniać osoby przez pryzmat tego, kogo kocha:

Nie wolno nikogo wykluczać. Najważniejsza jest miłość, a nie to, kto kogo i dlaczego kocha. Niech wszyscy się kochają, jeśli tylko chcą – powiedział w Radiu Zet.

Z kolei w programie Moniki Olejnik ujawnił, że hejt dotknął go jedynie w niewielkim stopniu. Mnóstwo osób pozytywnie zareagowało na jego coming out:

Bardzo niewielki, to mnie bardzo zaskoczyło. Dostałem informację: wreszcie ktoś „normalny”. Bo ludzie gejów postrzegają przez pryzmat kolorowych ptaków.

Piosenkarz poruszył kwestię ślubu osób tej samej płci. Powiedział, że chciałby mieć taką możliwość:

Chciałbym mieć taką możliwość.

Andrzej Piaseczny wsparł społeczność LGBT. Zdobył się na odważne słowa

Andrzej Piaseczny udzielił kolejnego wywiadu, w którym opowiedział o piosence Miłość. Przyznał, że jest częścią społeczności LGBT i dlatego nie ukrywa, że ją wspiera:

To jest jasne, że wspieram społeczność LGBT, której jestem częścią.

Dodał też, że jej premiera nie jest przypadkowa. Trafiła do słuchaczy w czerwcu, a więc w miesiącu, który jest dedykowany osobom LGBT:

Tak naprawdę ta piosenka, która jest tak wyraziście napisana w tym kierunku i faktycznie to nie przypadek, że pojawia się w czerwcu, w miesiącu wsparcia dla kwestii równościowych, to jest wsparciem szerzej rozumianym.

Andrzej Piaseczny podkreślił, że w XXI wieku nie powinno się dyskutować o tym, która miłość jest lepsza, a która gorsza. Nie należy też

Wszyscy mamy prawo do miłości i w XXI w. to nie powinno być prawo podważane ze względu na żadne czynniki. Żyjemy w czasach, kiedy nikt normalnie myślący nie chce segregacji rasowej czy różnicy z powodu kwestii wyznaniowych, więc kompletnie nie ma powodu do tego, żeby mówić, że jesteśmy w jakimś sposób odmienni, bo to nie jest odmienność.

Premiera nowego utworu piosenkarza odbędzie się w ciągu kilku najbliższych dni.


Andrzej Piaseczny w programie Moniki Olejnik

Andrzej Piaseczny w programie Moniki Olejnik

Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny - dom

Andrzej Piaseczny - dom

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×