Piasek w magazynie LGBT. Zdradził, dlaczego tak zwlekał z coming outem i nie oszczędził kościoła katolickiego

Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny po głośnym coming oucie nie ma zamiaru ukrywać już swoich uczuć. Muzyk właśnie zadebiutował na okładce magazynu poświęconego LGBT. Udzielił też wywiadu, w którym zdradził, dlaczego tak późno wyznał, że jest gejem. Nie oszczędził też kościoła katolickiego.

Andrzej Piaseczny to jeden z najpopularniejszych wokalistów w kraju. Ze sceną jest związany od kilku dekad. Pierwsze kroki stawiał w zespole Mafia, później zdecydował się na solową karierę. Od tamtej pory jest jednym z czołowych muzyków w kraju i zyskał sobie ogromną sympatię fanów. Artysta chętnie był zapraszany także do różnych programów rozrywkowych. Mogliśmy zobaczyć go jako jurora w The Voice of Poland, czy The Voice Senior. Jesienią natomiast pojawi się na antenie stacji Polsat w show Taniec z Gwiazdami. Nie zobaczymy go na parkiecie, ale za jurorskim stołem gdzie będzie oceniał występy kolegów po fachu.

O wokaliście w ostatnim czasie zrobiło się nieco głośniej. Andrzej w tym roku skończył 50 lat. Z okazji tego święta wydał płytę pod tytułem 50/50, a przy okazji jednego z wywiadów promującego krążek zrobił coming out i wyznał, że jest gejem.

Andrzej Piaseczny na okładce magazynu Replika

Andrzej na początku maja oficjalnie oznajmił, że jest homoseksualistą. Zrobił to podczas wywiadu, w którym opowiedział o piosence Miłość, która potwierdza jego uczucia.

Piosenka „Miłość” jest odważnym utworem. Chociaż co to za odwaga. Na świecie to są normalne rzeczy, w Polsce jeszcze nie do końca. W tej piosence mówię o tym, że każdy rodzaj miłości jest bardzo ważny i dobry. Nie wolno nikogo wykluczać. Najważniejsza jest miłość, a nie to, kto kogo i dlaczego kocha. Niech wszyscy się kochają, jeśli tylko chcą- mówił Andrzej Piaseczny w rozmowie z Radiem Zet.

Od tamtej pory Andrzej odważnie wygłasza swoje poglądy i nie ma już zamiaru niczego ukrywać. Chociaż nadal stara się zachować sporo prywatności, to chce też okazać wsparcie dla innych.  Dowodem na to może być nowy numer magazynu Replika. W piśmie poświęconym środowisku LGBT pojawił się na okładce.

Na okładce. Andrzej Piaseczny, @andrzejpiaseczny_official jeden z najpopularniejszych polskich wokalistów, który 7 maja br. zrobił coming out. W środku numeru – obszerny wywiad z artystą autorstwa Mariusza Kurca.

Wokalista udzielił też obszernego wywiadu, w którym zdradził między innymi, dlaczego tak późno zdecydował się na coming out i zdobył się na odważne wyznanie. Przyznał, że po części zmusiła go do tego polityka.

Przelała się pewna czara goryczy. Myślałem, że to będzie powolny, ale progres, który będzie się toczył bez mojego udziału. Tymczasem zobaczyłem, że ludzie typu Czarnek chcą nas cofnąć. No, tak, byłem trochę leniem (…). Doszliśmy do momentu, w którym powiedzenie: „Jestem gejem. Mnie też zależy na równości” stało się kwestią z jednej strony postawy politycznej, a z drugiej po prostu przyzwoitości. Zobaczyłem, że chcę i muszę włączyć się w nurt mówienia o tym głośno – zdradził w magazynie Replika.

Piasek nie oszczędził też kościoła katolickiego. Powiedział, że chociaż zna kilku fantastycznych księży, to, co wyprawiają inni, jest wręcz oburzające:

To jest instytucja na wskroś zdemoralizowana. Przy czym, proszę, nie wycinaj mi tego – znam też naprawdę fantastycznych księży. Niemniej, jako całość – kościół instytucjonalny w wydaniu polskim jest absurdem, szczególnie sama góra, hierarchia. To, co wyprawia hierarchia, jest zwyczajnie obrazoburcze.

Trzeba przyznać, że Andrzej po latach milczenia stara się bardzo aktywnie wspierać środowisko LGBT. Zdaje sobie sprawę z tego, że jego popularność może wiele zmienić w kwestiach tolerancji społecznej.


Andrzej Piaseczny na okładce magazynu dla LGBT

Andrzej Piaseczny na okładce magazynu dla LGBT

Andrzej Piaseczny - SuperHit Festiwal 2021

Andrzej Piaseczny - SuperHit Festiwal 2021

Andrzej Piaseczny - SuperHit Festiwal 2021

Andrzej Piaseczny - SuperHit Festiwal 2021

Komentarze

 • Gość pisze:

  Sz.panie Perpediuszu,bardzo podoba mi się pańska wypowiedź, bardzo madra

 • Peperdiusz pisze:

  Przykro, gdy ludzie tak oceniają i nienawidzą. Ciekawe co by zrobili, gdyby im zabraniano być sobą? Jestem hetero, ale jestem też za byciem sobą. Dla mnie każdy ma prawo kochać tak jak czuje jeśli nie krzywdzi drugiego człowieka. Tak samo wiem, że w Kościele jest sporo do zmienienia, ale znajduje w tym „miejscu” coś dla siebie. Wierzę w Boga, jestem katolikiem, ale też często nie rozumiem konserwatyzmu Kościoła. Jest on dla mnie sprzeczny z wyznawanym w tej wierze miłosierdziem. Możemy się nie rozumieć, nie zgadzać, ale rozmawiajmy, szanujmy się może nawet miłujmy? Oczywiście zwolennicy konserwatywnego kościoła będą pisać, że to co pisze jest niezgodne z tą wiarą. Dla mnie jest. Każdy interpretuje Pismo Święte inaczej. Dlatego spór o religie spowodował już tyle zła w przeszłości. A wystarczy być dobrym dla innych i ich szanować.. Zaczynajmy od siebie. Często wolimy wytykać innych palcami, zamiast pracować nad sobą.. Pozdrawiam wszystkich bez wyjątków

 • Anita pisze:

  Kiedyś nic nie miałam do osób odmiennej orientacji,zresztą w ogóle mnie to nie obchodziło .Człowiek i charakter najważniejszy ,ale teraz pomału czuje niechęć .Z pewnych przyczyn dowiedziałam się dużo o tym środowisku…Wy jesteście bardzo zdemoralizowani ,na czele z kościelnymi gejami…..Kluby gejowskie ,gdzie idzie się przede wszystkim po sex w toaletach ,specjalnych pokojach(gdzie każdy z każdym) ,a nie jak wszyscy inni potańczyć ,pogadać ,spotkać się po ludzku, o nie!Seks turystyka ,jakże popularna ,dziesiątki,setki kochanków,spotkania grupowe….. Promowanie wyzbycia się wstydu i zachamowań ,te wasze kalendarze…itd… dużo by pisać…Kobiety myślą ,że wy tacy im przychylni,nic bardziej błędnego.Większosc gejów ma coś do kobiet ,jakąś ukrytą niechęć .Dlatego tak długo tolerowano promowanie chorobliwej chudości wśród modelek ,co przeszło z czasem na całe społeczeństwo kobiece.Odebraliscie kobietom kobiecość ! Domaganie się zalegalizowania surygacji jest też w perspektywie czasu działaniem przeciw nam .Która normalna kobieta, w normalnej sytuacji życiowej, będzie rodziła na zamówienie ,za pieniądze?Żadna!Z czasem zrobi się z tego przestępczy biznes…Dużo by pisać ….Takie jest moje zdanie ,do którego mam prawo .Mam nadzieję ,że jeszcze w tym kraju większość ma coś do powiedzenia.Nie ukrywajmy uczciwej krytyki ,mamy do niej prawo .Prawda sama się nie obroni.Ciekawe czy to puścicie ?Mam nadzieje.

 • Anita pisze:

  Bardziej wyrachowanego hipokryty nie widziałam…A wasza miłość jest często g…..warta, dlatego macie na koncie setki kochankow..

 • Kobieta pisze:

  Niestety. Już nic nie zmieni to ujadanie i uzyskiwanie. Machina ruszyła. Zaczynam się bać, że jestem normalną kobietą. Nie wydzierganą.(wszechobecne tatuaże) Znak czasów?

 • Gość pisze:

  Odczep się od Kościoła, to po pierwsze.
  Szanowalam Cie, a nawet lubiłam
  Teraz, po tym pseudo wywiadzie nie znoszę Cię.

 • G. M. pisze:

  Kolejny nawiedzony któremu ktoś czegoś zabrania. Pomału temat p e d a ł ó w staje się nudny i obrzydliwy. Jak coś się na siłę komuś wmawia to skutki bywają różne. Facet jest żałosny. Tyle lat wypierał się tego. Jak dostał kopa w TVP to nagle zacięty bojownik o prawa homosi. Karierę buduję na swoim tyłku stary dziad.

 • Gość pisze:

  Przecież chodziło o duże pieniądze z tvp, dlaczego się pan nie przyzna w tej ogólnej szczerości? Bądź kim i z kim chcesz, ale ostatnio jakoś za dużo pana i gejowskich oppwieści, a za mało muzyki w pana postępowaniu. Kościół – przecież pierwszy biegał pan śpiewać kolendy po telewizjach, znowu pieniądze ważniejsze niż nienawiść? Szkoda, bo zawsze uważałem pana za inteligentnego i mądrego homoseksualistę, ale już tak nie jest

 • Bozena pisze:

  Podpisuję się pod Twoja wypowiedzią.To prawda, niedługo dojdzie do sytuacji, gdzie będą przekonywać, że to z nami hetero jest coś nie tak.Kiedys lubiłam Piaska jako człowieka, teraz jego notowania leca w dół i bynajmniej nie przez jego orientację.

 • Gość pisze:

  Tak się składa, że mieszkam w Europie zachodniej i zapewniam Panią, że nikt ,nikomu głowy nie ścina. Wszyscy jesteśmy równi, a przejawy homofobii są karalne. Coś nieprawdopodobnego

 • Gość pisze:

  Ciemnogród ,rasizm,homofobia,,, ,,nienawiść,,,,obrzydliwe

 • Gość pisze:

  Bravo Panie Piasek, dziękujemy za odwagę. Uwielbiam Pana!!!!

 • Gość pisze:

  No cóż ,świat nic nie rozumie
  Każdy człowiek jest ważny ,lecz nie koniecznie ,to co wyczynia .
  Błogosławieństwa Bożego życzę .

 • Gość 1000 pisze:

  panie piaseczny jestes pan wielkim tchorzem.wsyscy wiedzieli jakiej jest pan orientacji seksualnej.nikt by was homoseksualistow nie potepial gdybyscie sie zachowywali jak trzeba co to za zadania udzielania slubow czy adopcja dzieci.niech pan sobie dobrze przeczyta konstytucje RP i tam wyraznie napisane jest ze rodzina to kobieta i mezczyzna.ja tez pracowalam z homoseksualistami orac lesbijakmi i nikt ich nie przesladowa , tak jak wy teraz to mowicie.to wy przesladyjecie nas hetero,poniewaz nie zyczymy sobie w szkol uswiadamiania dzieci od tego sa rodzice.dlatego przestan pan trzepiac sie ministra edukacji ,krytykowac kosciol i go niszczyc tak jak to robia panscy koledzy.nieh pan pjedzie do francji i sprobuje w szkole zaczac usiwadamiac dzieci ze sa rozne orientacje to bedzie mial pan zaraz scieta glowe.w Polsce macie bezpieczenstwo zapewnione a itak zadacie zbyt wiele.na konie powiem panu tylko tyle,kiedys nic do was nie mialam ,natomiast teraz was nienawidze.o jeszcze jedno przestan pan pokazywac te swoje sztuczne zeby i usmiechac sie szyderczo.

 • Gość pisze:

  Ostatni będą pierwszymi!!! To my hetero stworzylismy Sodome i Gomore. Pobudowalismy pomniki,złote cielce, mamona, mamona-człowiek się nie liczy. Widzimy źdźbło w oku brata swego,a belki w swoim już nie. Poplamione grzechem mamy dusze, a w czymże my czujemy się lepsi!!!! Żyj tak ,żeby nikt nie płakał przez Ciebie, kochaj bliźniego, nie osadzaj, nie stawiaj się ponad Stwórcę, Jakież to dla wielu z nas trudne…..

 • Gość pisze:

  Takiego Cię Pan Bóg stworzył i takiego Cię kocha,i ja nie mam nic przeciwko Tobie ” słowa Papieża Franciszka .

 • Gość pisze:

  Kościół nie będzie nigdy za homoseksualzmem,tak jak zniszczona została sodoma i gomora,tak każdy kto uprawia takie obrzydlistwo będzie zniszczony.
  Kiedyś byłam przy egzorcyzmach.Prawda jest trudna
  Wiem co rogaty mówił o genach lezbach itp…
  Nie będę pisaka bo dzieci to czytają

 • Gosia zawiedziona pisze:

  Dlaczego? Mógł powiedzieć to wcześniej bo wszyscy od lat wiedzieli dzięki Pirógowi
  Późnie były urodziny i J.. ć biedę a teraz trzeba wszystko wyprostować. Ja już nie uwierzę i staram się omijać szerokim łukiem piosenki. Nie toleruję zakłamania🤨🤨

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×