Szukaj

Dożynki Prezydenckie 2020. Andrzej i Agata Dudowie otrzymali tak samo oryginalny prezent, jak wyjątkowa była kreacja Pierwszej Damy

Andrzej i Agata Dudowie

Andrzej i Agata Dudowie

Andrzej i Agata Dudowie byli gospodarzami Dożynek Prezydenckich, które odbyły się w niedzielę w Warszawie. Nie brakowało tradycyjnych wieńców, a także prezentów dla małżonków. Co przygotowano? 

Andrzej Duda pokonał Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich. Właśnie dlatego przez najbliższe pięć lat będzie stać na czele Polski.

Prezydent już podejmuje decyzje. Do takich należy m.in. powołanie jego córki, Kingi, na społecznego doradcę. Warto zaznaczyć, że za swoją pracę dziewczyna nie dostanie ani złotówki, o czym jej ojciec przekonywał w mediach społecznościowych:

„Doradca społeczny” to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji.

Andrzej i Agata Dudowie na Dożynkach Prezydenckich 2020

Andrzej Duda nie tylko wybiera swoich współpracowników, ale także pojawia się na ważnych wydarzeniach. Do takich z pewnością należą Dożynki Prezydenckie, które są formą podziękowania rolnikom za ich pracę podczas ostatnich żniw oraz prośbą o pomyślność przyszłorocznych zbiorów.

Chociaż co roku odbywały się one w Spale, ze względu na pandemię koronawirusa, postanowiono zorganizować je przed Pałacem Prezydenckim. Duda zwrócił się do obecnych na wydarzeniu uczestników:

W tym roku całe polskie społeczeństwo przekonało się niezwykle dobitnie, jak ważna jest praca rolników […]. Nawet ci, którzy na co dzień się nad tym nie zastanawiali, skąd w ogóle biorą się te artykuły w sklepach, w tym roku po raz pierwszy od dziesiątków lat usłyszeli, że są obawy, że może zabraknąć jedzenia, że są obawy, że półki w sklepach będą puste.

Nie brakowało tradycyjnych wieńców, a także prezentów dla małżonków. Jedna z firm przygotowała coś specjalnego:

 Zastawiliśmy dożynkowy stół swoimi najlepszymi, tradycyjnymi wyrobami. Wręczyłem też prezydenckiej parze dodatkowy prezent – ogromnego lizaka, którego wyprodukowaliśmy specjalnie na tę uroczystość w naszym Muzeum Lizaka w Jaśle. Widnieją na nich imiona pana prezydenta oraz jego małżonki — mówi portalowi jaslo.naszemiasto.pl, Grzegorz Schabiński.

Uwagę przyciągała także stylizacja Agaty Dudy. Pierwsza Dama ubrała się we wzorzystą sukienkę, sięgającą do kostek, przewiązywaną w pasie szerokim, skórzanym pasem. Połączyła ją z butami na delikatnym obcasie. Postawiła na rozpuszczone, zaczesane do tyłu włosy, a także delikatny makijaż.

Zdjęcia w galerii.


Andrzej i Agata Dudowie - Dożynki Prezydenckie 2020

Andrzej i Agata Dudowie - Dożynki Prezydenckie 2020

Andrzej i Agata Dudowie - Dożynki Prezydenckie 2020

Andrzej i Agata Dudowie - Dożynki Prezydenckie 2020

Andrzej i Agata Dudowie - Dożynki Prezydenckie 2020

Andrzej i Agata Dudowie - Dożynki Prezydenckie 2020

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×