Andrzej Grabowski ma kłopoty. Jego była żona ujawniła gorzką prawdę. Co ma na sumieniu kultowy aktor?

Andrzej Grabowski

Andrzej Grabowski

Anna Tomaszewska, pierwsza żona Andrzeja Grabowskiego, zabrała głos na jego temat. Okazuje się, że aktor sporo nawywijał...

Andrzej Grabowski  zalicza się do ścisłej czołówki gwiazd polskiego kina. Rozpoznawalność przyniosła mu rola Ferdka Kiepskiego w Świecie według Kiepskich. Potem było już coraz lepiej. Występował w Dniu świraKarierze Nikosia DyzmyZróbmy sobie wnukaPitbulluDublerachPladze Breslau i w Polityce. Za swoje osiągnięcia w pracy artystycznej nagrodzono go Nagrodą Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru i Filmu dla Młodych Aktorów oraz Złotym i Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Jak się okazuje, jego sukcesy zawodowe miały się rzekomo odbywać kosztem życia osobistego i rodzinnego.

Była żona ostro o związku z Andrzejem Grabowskim. Co ma mu za złe?

Głos w tej sprawie zabrała Anna Tomaszewska – aktorka i była żona Grabowskiego. Para pobrała się jeszcze w latach 80. Owocami tego związku były córki Zuzanna Katarzyna. Aktorka udzieliła wywiadu, w którym wypowiedziała się o kulisach dawnego związku.

Gdy graliśmy spektakle, musieliśmy brać opiekunki. Dziewczynki były wrażliwe, nieśmiałe i płochliwe. Bardzo się tym przejmowałam – wyjawiła w „Na żywo”.

W dalszej części rozmowy przyznała, że Grabowski coraz bardziej zaniedbywał obowiązki domowe, skupiając się niemal wyłącznie na swojej karierze aktorskiej:

Czasem mnie rzucało. Było mi ciężko. Może nawet chciałam się jako zbuntować? (…) Praktycznie przestał bywać w domu. Już nie bardzo się orientowałam, gdzie jest i dlaczego. Miałam 49 lat i w sposób nieubłagany postanowiłam o siebie zawalczyć. Rozwiedliśmy się – skwitowała.

Tomaszewska nie odniosła się przy tym do plotek o rzekomym romansie Grabowskiego.

Para rozwiodła się w 2008 roku. Była żona Grabowskiego związała się potem z popularnym satyrykiem Krzysztofem Piaseckim. Grabowski z kolei poślubił w 2009 roku Anitę Kruszewską – charakteryzatorkę filmową. W 2020 roku zawarł związek z aktorką Aldoną Grochalą. Nowemu związkowi towarzyszyła zupełna zmiana wizerunku aktora. Plotkowało się, że to właśnie dla niej zrzucił on około 40 kilogramów, zmienił fryzurę, stał się bardziej towarzyski i zaczął ubierać się w bardziej wyszukany sposób. Jak gdyby tego było mało, to zaczął samodzielnie gotować!

Andrzej Grabowski w Tańcu z gwiazdami

Grabowskiego możemy teraz podziwiać w charakterze jurora w programie Taniec z gwiazdami. U jego boku występują Iwona PavlovićAndrzej PiasecznyMichał Malitowski. Podczas jednego z najnowszych odcinków aktor podzielił się informacją na temat swojego stanu zdrowia. Żartobliwie powiedział:

Ja mogę zatańczyć taniec współczesny z dwoma sztucznymi biodrami.

Potwierdził tym samym, że przeszedł zabieg wymiany bioder, który był spowodowany jego zmaganiami z deformacją stawu biodrowego, co powodowało ból i skutecznie przeszkadzało mu w poruszaniu. To zresztą niejedyna operacja, jaką przeszedł aktor. Ponad dekadę temu przeszedł on zabieg zmniejszania żołądka.


Anna Tomaszewska

Anna Tomaszewska

Andrzej Grabowski - Taniec z gwiazdami 12. Odcinek 6

Andrzej Grabowski - Taniec z gwiazdami 12. Odcinek 6

Andrzej Grabowski z drugą żoną

Andrzej Grabowski z drugą żoną Kruszewska, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Komentarze