Szukaj

Andrzej Duda złożył maturzystom życzenia z BŁĘDAMI. Internauci odpowiadają: „Uczyli o tym w liceum”

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Andrzej Duda postanowił złożyć życzenia tegorocznym maturzystom. Na jego koncie na Twitterze pojawił się nowy wpis. Internauci dostrzegli błędy. Wszystko wytknęli w komentarzach. 

Andrzej Duda w zeszłym roku po raz kolejny został wybrany przez Polaków na kolejną kadencję prezydencką. O tytuł głowy państwa w drugiej turze wyborów konkurował z Rafałem Trzaskowskim. Miniony czas w życiu polityka należy do bardzo udanych. Nie tylko ponownie zyskał uznanie większości wyborców, ale udało mu się też urządzić nowy dom w Krakowie, którego remontu doglądał osobiście ze swoją żoną Agatą.

Małżonkowie podczas drugiej kadencji postanowili nieco zmienić swoje podejście do prasy i social mediów. Stali się znacznie bardziej aktywni, dzięki temu mogą zyskać poparcie wśród młodszych Polaków. Prezydent jest aktywnym użytkownikiem Twittera, na którym komentuje wszystkie bieżące wydarzenia społeczne.

Andrzej Duda: życzenia dla maturzystów z błędami

Dzisiaj w całym kraju rozpoczęły się najważniejsze egzaminy dla wszystkich absolwentów liceów i techników. 4 maja młodzi ludzie zaczęli matury. Dzisiaj przystąpili do egzaminu pisemnego z języka polskiego. W tej ważnej chwili głos postanowił zabrać również Andrzej Duda.

Prezydent zamieścił na swoim koncie na Twitterze życzenia dla maturzystów. Nie obyło się jednak bez kilku wpadek:

Drodzy Maturzyści! Dziś rozpoczynacie egzaminy, których pomyślne zaliczenie uważa się za przepustkę do dorosłego życia. Wraz z Agatą, życzymy Wam przysłowiowego szczęścia w tej ważnej życiowej przeprawie. Niech nie opuszcza Was wiara we własne umiejętności i siły! Powodzenia! – napisał prezydent.

Niestety jego słowa spotkały się z krytyką wśród wielu internautów. W pierwszej kolejności nie spodobało im się użycie wyrażenia „przysłowiowego szczęścia”, co uznali za wyjątkowo niefortunne:

Przysłowiowego szczęścia? Jakie przysłowie ma pan na myśli? – dopytywali niektórzy.

Inni natomiast wzięli pod lupę znaki interpunkcyjne we wpisie Andrzeja Dudy. Według nich nie ma podstawowej wiedzy na ten temat:

Po „Wraz z Agatą”, przed „życzymy” nie stawiamy przecinka. Uczyli o tym w liceum – grzmi jeden z internautów.

To nie pierwsza wpadka prezydenta w ostatnich dniach, do której odnieśli się internauci. W poprzednim wpisie pomylił on insurekcję z rezurekcją, co również wypatrzyli komentujący jego publikacje.


Andrzej Duda składa życzenia maturzystom

Andrzej Duda składa życzenia maturzystom

Andrzej Duda zaszczepi się przeciw koronawirusowi

Andrzej Duda zaszczepi się przeciw koronawirusowi

Jakie filmy Polacy oglądali na Youtube w 2020 roku?

Jakie filmy Polacy oglądali na Youtube w 2020 roku?

Dodaj komentarz

 • Gość pisze:

  Niech każdy pilnuje swoich błędów !!!!!!

 • Kkkkk pisze:

  Lepszy był bul?

 • Gość pisze:

  Odezwały się autorytety językoznawcze z zasadniczym wykształceniem! Do psychologa leczyć kompleksy marsz. Przypomnieć wam błędy ortograficzne B. Komorowskiego z księgi kondolencyjnej podczas zagranicznej wizyty?

 • Gość pisze:

  Pustak z formalnym wykształceniem bez twarzy k kindersztuby🤢

 • Agata pisze:

  Lepiej nic nie piszcie ,bo Was do sądu zaciągną za obrazę.

 • Agatka pisze:

  Lepiej nic nie piszcie, bo Was zaciągną do sądu.

 • Gość5 pisze:

  Dodałbym, że jak ktoś „niepomyślnie ” zaliczy lub wcale nie napisze to również dostanie przepustkę w dorosłe życie

  • Gość pisze:

   Juz dajcie jemu spokoj jeden z najnormalniejszych prezydentow polskich …. wstyd zeby na wlasnego prezydenta ciagle jakies gowna lac …. ale to polacy wlasnie….

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×