Szukaj

Andrzej Duda trafił do szpitala. Powodem COVID. Zdjęcie prezydenta trafiło do mediów

Andrzej Duda - koronawirus

Andrzej Duda - koronawirus

Andrzej Duda trafił do szpitala. Zdjęcie prezydenta podłączonego do aparatury pojawiło się w mediach. Wszystko przez COVID-19.

O tym, że Andrzej Duda zmaga się z koronawirusem, poinformowano pod koniec października. Zaraz potem głos zabrał sam zainteresowany, który w krótkim filmiku na Twitterze przeprosił wszystkich, którzy przez niego trafili na kwarantannę. Nie zauważył żadnych symptomów choroby:

Jestem chory na koronawirusa. Nie odczuwam żadnych symptomów, nawet tych najbardziej typowych, jak zanik węchu i smaku. Czuję się dobrze, ale wynik testu jest jednoznaczny. […] Chciałem przeprosić wszystkich tych, którzy mieli ze mną kontakt i są narażeni na procedury i kwarantannę.

Izolację prezydent spędził w towarzystwie żony, Agaty Dudy, u której testy wykluczyły obecność wirusa, w bardzo luksusowych warunkach. Kwarantannę odbyli w willi w Promniku niedaleko Warszawy. Mieli do dyspozycji luksusowo wyposażony budynek.

Tam są pełne warunki do izolacji i ucieczki przed zgiełkiem Warszawy. Chyba dwie czy trzy sypialnie. Prezydent ma do dyspozycji także basen i kort tenisowy. Jest też dom fiński. Na pewno można odpocząć – wyliczał zalety tego miejsca były prezydent Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z SE.

W poniedziałek media obiegło zdjęcie Andrzeja Dudy podłączonego do aparatury medycznej. Wszystko przez COVID-19.

Andrzej Duda w szpitalu przez koronawirusa

Na profilu prezydenckim na Instagramie pojawiło się niepokojące zdjęcie głowy państwa. Na szczęście opis rozwiewa wątpliwości. Andrzej Duda czuje się dobrze. Postanowił jednak, jako ozdrowieniec, oddać osocze, żeby pomóc w ten sposób w walce z pandemią. Zachęcił do tego samego wszystkich, którzy przeszli chorobę.

@AndrzejDuda: Kilka tygodni temu byłem zakażony wirusem COVID-19 i szczęśliwie wyzdrowiałem. Dziś oddałem osocze i wszystkich Was, Ozdrowieńców, do tego zachęcam! Wielu ludzi potrzebuje naszej pomocy! Jeśli byliście chorzy, wyzdrowieliście i Wasze organizmy wytworzyły przeciwciała, wesprzyjcie innych, potrzebujących! Wasze osocze może uratować komuś życie. Z pewnością warto!

Internauto sposobała się inicjatywa prezydenta. Zachęcają wszystkich ozdrowieńców do pójścia w ślady głowy państwa. Jak wam się podoba postawa Andrzeja Dudy?


Andrzej Duda oddaje osocze

Andrzej Duda oddaje osocze

Agata Duda i Andrzej Duda na Litwie

Agata Duda i Andrzej Duda na Litwie

Andrzej Duda i Agata Duda - obchody Święta Niepodległości

Andrzej Duda i Agata Duda - obchody Święta Niepodległości

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×